Освіта дорослих. У Миколаєві реалізовують проєкт "Місто, яке навчається і навчає"

Освіта дорослих. У Миколаєві реалізовують проєкт "Місто, яке навчається і навчає"

Освіта дорослих. У Миколаєві реалізовують проєкт "Місто, яке навчається і навчає"
Фото: Суспільне Миколаїв

У жовтні 2021 року в Миколаєві запрацюють нові навчальні програми з освіти дорослих, які впроваджуються в межах проєкту "Миколаїв: місто, яке навчається і навчає".

Про це в ефірі програми "Радіодень" розповів один із засновників проєкту Віктор Сікаленко.

У 2020 році пілотну програму реалізували в Галицинівській територіальній громаді, а у 2021 її поширили на Миколаїв.

"Географія проєкту розширилася, ми вийшли на нову цільову аудиторію – місто Миколаїв, де проживає набагато більше жителів, які потребують додаткової освіти, неформальної освіти", – сказав Віктор Сікаленко.

У 2021 році у рамках проєкту заплановано 15 навчальних програм різних напрямків. Участь у проєкті безкоштовна.

"Програми поділяються на два вектори. Це – громадська освіта. Цього року (2021 – ред.) це був проєктний менеджмент, робота з владою. І також це професійна освіта дорослих, де люди можуть підвищити свою кваліфікацію в різних напрямках", – розповів Віктор Сікаленко.

За словами Віктора, цільова аудиторія проєкту, переважно, малозабезпечені жінки, жінки у декретній відпустці, люди пенсійного віку, інші соціально вразливі групи населення.

"Буде у нас така унікальна програма – гра "Світ громад", яка є своєрідною моделлю життя територіальної громади. Під час такої гри ми будемо навчати людей, молодь, як формується бюджет, як відбувається розвиток громади", – розказав Віктор Сікаленко.

Читайте також: "Жовта" зона в Миколаєві: як працюватимуть навчальні заклади"

Виконуюча обов'язки директорки комунальної установи Миколаївської міськради "Агенція розвитку Миколаєва" Анна Ганжул, як партнер проєкту, розповіла, що таке навчання надає учасникам програм додаткових можливостей.

"Це можливість знайти й отримати роботу, можливість стати фізичною особою-підприємцем. Ми почали працювати в цьому напрямку з Центром зайнятості. Я думаю, що це дасть гарні результати для жителів нашого міста", – розповіла Анна Ганжул.

За словами Віктора Сікаленка, у жовтні-листопаді 2021 року планують розпочати додаткові навчальні курси з гончарства, в’язання, кулінарії, таврійського розпису, але вже з прив'язкою до Різдвяних свят, також плануються заняття з бізнес-освіти та фінансової грамотності.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок