Катували полонених за проукраїнські погляди: трьом бойовикам заочно повідомили про підозру

Катували полонених за проукраїнські погляди: трьом бойовикам заочно повідомили про підозру

Двом колишнім військовослужбовцям ЗСУ та колишньому співробітнику СБУ заочно повідомили про підозру у катуванні мирних жителів та участі у терористичній організації.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора України.

За інформацією слідства, підозрювані обімвли посади так званих "начальника Харцизького МРВ МДБ ДНР", "співробітника відділу управління контрррозвідки МДБ ДНР" та "військового коменданта військової комендатури №12 м. Ясинувата ДНР". В облаштованій окупантами в'язниці на території Донецького телецентру з квітня 2014 року по травень 2014 року вони проводили "допити" затриманих за проукраїнські погляди мирних жителів.

"У ході проведення допитів та незаконного утримання вони застосовували до мирних мешканців тортури – систематично били руками і ногами. Також тривалий час вони утримували потрепілих в нелюдських умовах без належної медичної допомоги і харчування", — йдеться у повідомленні.

Наразі вирішують питання про оголошення злочинців в розшук. Також правоохоронці звернулись до суду за дозволом на проведення спеціального досудового розслідування.

Що відомо

  • Співробітники СБУ затримали одного з організаторів незаконного референдуму на Луганщині, який переховувався від правоохоронців на території РФ протягом семи років.
  • 36-річному жителю окупованого Донецька, який з 2017 року був конвїром-охоронцем у в'язниці російських окупантів "Ізоляція", заочно оголосили про підозру.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок