Конвоїру "Ізоляції" заочно оголосили про підозру

Конвоїру "Ізоляції" заочно оголосили про підозру

Конвоїру "Ізоляції" заочно оголосили про підозру
Фото: Станіслав Асєєв

36-річному жителю окупованого Донецька, який з 2017 року був конвїром-охоронцем у в'язниці російських окупантів "Ізоляція", заочно оголосили про підозру.

Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України.

"Бойовик незаконно утримував у камерах місцевих мешканців, яких позбавили волі за їхню проукраїнську позицію, застосовував до бранців фізичні та психологічні тортури та примушував до виконання важкої праці", - йдеться у повідомленні.

Його підозрюють в участі у терористичній організації та незаконного воєнізованого формування, жорстокому поводженні з цивільним населенням і трудовій експлуатації полонених.

Наразі чоловіка оголосили в розшук. згідно з законодавством України, його можуть засудити заочно, а після затримання доправити до місць позбавлення волі.

Правоохоронці додали, що на сьогодні заочно повідомили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни 17 бойовикам, які працювали на території "Ізоляції" перебуваючи на службі так званого "МДБ ДНР".

Що відомо

  • "Ізоляція" – це платформа культурних ініціатив, що була створена у 2010 році у Донецьку на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів. У червні 2014 року "Ізоляцію" захопили проросійські терористи та перетворили її на катівню бойовиків у середмісті Донецька.
  • Ватажка проросійських бойовиків, який у червні 2014 року брав участь у захопленні Центру сучасних мистецтв "Ізоляція" у Донецьку, оголосили у розшук. Його звинувачують у жорсткому поводженні з військовополоненими та цивільним населенням.
  • У червні 2019 року Генеральна прокуратура України заявила про затримання одного з причетних до захоплення "Ізоляції" голови так званої "ЦВК ДНР" Романа Лягіна.
  • Суд над Лягіним триває. Останнє засідання відбулось 4 травня у закритому режимі. Представники фонду "Ізоляція" звернулись до Президента та висловили побоювання, що прокуратура допомагає Лягіну уникнути відповідальності.

Читайте нас у Telegram: усі новини Донбасу

На початок