Кабінет міністрів підтримав пропозицію Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, узгоджену з Меджлісом кримськотатарського народу, стосовно затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки.
Таке рішення уряд прийняв під час засідання 22 вересня.
У постанові визначено, що освітній процес кримськотатарською мовою буде переведений на використання латинської графіки до 1 вересня 2025 року.
"Затвердження латинської графіки — це вже друге фундаментальне рішення у цьому році, на рівні з ухваленням закону про корінні народи України. Кримськотатарський народ чекав його 30 років. Це частина системної роботи", — заявив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
За його словами, уряд провів велику кількість консультацій з фахівцями – лінгвістами, освітянами-практиками, авторами текстів, митцями.
Читайте також: У Apple після чотирьох років звернень з'явилася кримськотатарська мова
Додається, що затверджений алфавіт складається з 31 літери, він базується на рішеннях Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років.
У Мінреінтеграції додали, що відтепер кримськотатарська мова "буде розвиватися у більшій гармонії з іншими тюркськими мовами, які після 1991 року перейшли або зараз переходять на латинську абетку".
Проєкт було узгоджено з фахівцями Інституту сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України, Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України, Інституту філології Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського тощо.
Читайте також: Що закон "Про корінні народи" означає для кримських татар, караїмів та кримчаків. Пояснює експертка
Що відомо
- 18 вересня в Україні набув чинності закон про корінні народи.
- 16 вересня комітет при Кабінеті міністрів підтримав проєкт постанови про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки.
- У квітні 2021 року уряд затвердив концепцію розвитку кримськотатарської мови.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!