Кабмін затвердив алфавіт кримськотатарської мови на основі латиниці

Кабмін затвердив алфавіт кримськотатарської мови на основі латиниці

Кабмін затвердив алфавіт кримськотатарської мови на основі латиниці
Кримськотатарський ресурсний центр

Кабінет міністрів підтримав пропозицію Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, узгоджену з Меджлісом кримськотатарського народу, стосовно затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки.

Таке рішення уряд прийняв під час засідання 22 вересня.

У постанові визначено, що освітній процес кримськотатарською мовою буде переведений на використання латинської графіки до 1 вересня 2025 року.

"Затвердження латинської графіки — це вже друге фундаментальне рішення у цьому році, на рівні з ухваленням закону про корінні народи України. Кримськотатарський народ чекав його 30 років. Це частина системної роботи", — заявив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

За його словами, уряд провів велику кількість консультацій з фахівцями – лінгвістами, освітянами-практиками, авторами текстів, митцями.

Читайте також: У Apple після чотирьох років звернень з'явилася кримськотатарська мова

Додається, що затверджений алфавіт складається з 31 літери, він базується на рішеннях Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років.

У Мінреінтеграції додали, що відтепер кримськотатарська мова "буде розвиватися у більшій гармонії з іншими тюркськими мовами, які після 1991 року перейшли або зараз переходять на латинську абетку".

Проєкт було узгоджено з фахівцями Інституту сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України, Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України, Інституту філології Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського тощо.

Читайте також: Що закон "Про корінні народи" означає для кримських татар, караїмів та кримчаків. Пояснює експертка

Що відомо

  • 18 вересня в Україні набув чинності закон про корінні народи.
  • 16 вересня комітет при Кабінеті міністрів підтримав проєкт постанови про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки.
  • У квітні 2021 року уряд затвердив концепцію розвитку кримськотатарської мови.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок