На Кіровоградщині демонтували останній пам'ятник Леніну

На Кіровоградщині демонтували останній пам'ятник Леніну

На Кіровоградщині демонтували останній пам'ятник Леніну
Суспільне Кропивницький

У селі Бандурове Гайворонської громади Голованівського району Кіровоградської області демонтували останній пам'ятник Володимиру Леніну.

Пам'ятник зроблений з бетону, оббитий латунними листками. Його висота 2,5 метри, вага пів тонни. Демонтаж виконали працівники комунальної служби Гайворонської міської ради. Майстер підприємства "Гайворонський комунальник" Микола Годованець розповів, що пам'ятник зняли легко, бо він не був закріплений.

"За нашими даними — це останній пам'ятник Леніну у нашій області. Тепер треба виконати юридичну декомунізацію, тобто перейменувати вулицю Леніна, на якій власне і стояв цей пам'ятник", — сказав кропивничанин Дмитро Завражний.

На Кіровоградщини демонтували останній пам'ятник Леніну
Суспільне Кропивницький

На демонтаж пам’ятник прийшли подивитися учні місцевої школи. Школяр Олександр Бондар сказав: "Добре, що зруйнували пам’ятник, оскільки йде війна на Сході. І я патріот своєї держави, в Україні є свої герої".

Пам’ятник стояв на території школи на центральній вулиці села. Жителька Марина Петряк так прокоментувала знесення: "Він мені нічого поганого не зробив".

Співініціатор декомунізації пам’ятника кропивничанин Дмитро Завражний вважає, це потрібно було зробити у 1991-му році. "Це мали робити ще наші батьки. Але от бачите, мусимо зараз ми, молодше покоління, займатися декомунізацією. Те, що зробили країни Балтії, Польщі у 91-му році, ми робимо у 2021-ому".

Чому пам’ятник не демонтували раніше, наша знімальна група намагалась дізнатися у старости села. На робочому місці нікого не було, на дверях оголошення, що працівники працюють у селі.

Секретар Гайворонської міської ради Володимир Сікорський розповів, що зберігатимуть пам’ятник на місцевому комбінаті комунальних підприємств. "Для нас ця ситуація по Бандуровому, що там виявили пам’ятник, була , скажемо так, нова. В подальшому ми плануємо провести зміну назви вулиці, яка на даний час є в Бандуровому".

Що відомо

  • Пам'ятник Леніну стояв у селі Бандурове Гайворонської громади Кіровоградської області неподалік школи. Про це Суспільному розповів місцевий житель Олег Воронков. За його словами, коли демонтували радянську символіку, пам'ятник Леніну не чіпали.
  • 20 вересня кропивничани Дмитро Потоцький та Дмитро Завражний, які їздять селами та містами області, перевіряють, де не виконують Закон про декомунізацію, викликали поліцію. Вони склали протокол про факт порушення Закону про декомунізацію
  • У квітні 2015 року в Україні узаконили процес декомунізації, ухваленим Верховною Радою пакетом законів. Згідно з ними всі paдянські нaзви потрібно змінити, символіку – демонтувати.

Читайте також

На початок