У Суботцях на Кіровоградщині демонтували знаки з радянською символікою

У Суботцях на Кіровоградщині демонтували знаки з радянською символікою

У Суботцях на Кіровоградщині демонтували знаки з радянською символікою
Facebook Дмитро Потоцький

У селі Суботці Кіровоградської області з Меморіалу Слави демонтували радянську символіку. Про це Суспільному розповів ініціатор акції Дмитро Завражний. Сільський голова Андрій Борідченко підтримує демонтаж символіки, але не Ордена Вітчизняної війни.

Радянські елементи побачили, коли поверталися зі Знам'янки до Кропивницького, розказав Дмитро Завражний. Демонтували їх разом з кропивничанином Дмитром Потоцьким. "Цей меморіал захисникам знаходиться край села. Ми прибрали звідти дві радянські зірки та два серпи з молотами, які підпадають під закон про декомунізацію".

Демонтовану символіку передали на зберігання до обласного Краєзнавчого музею.

"Ми закликаємо містян та небайдужих жителів області звертати увагу на такі символи, писати нам у коментарях або надсилати в особисті повідомлення інформацію про їх місцезнаходження та фото. А ми вже своїми силами будемо намагатись їх демонтувати. Будемо виконувати вимоги законодавства, витрачаючи свій час та гроші".

У Суботцях на Кіровоградщині демонтували знаки з радянською символікою
Facebook Дмитра Потоцького

Сільський голова Андрій Борідченко говорить, що дійшов згоди з чоловіками щодо недемонтажу одного з елементів меморіалу. "Це Орден Вітчизняної війни, який встановлений на меморіалі "Гармата" на арці. Я був категорично проти демонтажу. Хлопці його сплутали з гербом Радянського Союзу, чи УРСР. Цей Орден прирівнений до бойового, не завсім правильно його демонтувати. Вони зі мною погодились.

Що стосується серпів, молотів і зірок. На військових кладовищах загиблих воїнів Вермахту свастику ж не встановлюють. Чому мають бути серпи з молотами? Радянський тоталітарний режим вбив людей більше , ніж фашистський режим", – вважає Андрій Борідченко.

Що відомо

  • Процес декомунізації в Україні узаконили ухваленим 9 квітня 2015 року Верховною Радою пакетом законів. Згідно із Зaконом, всі радянські нaзви потрібно змінити, a paдянську символіку – демонтувати. Назву Кропивницький обласний центр Кіровоградської області отримав у липні 2016-го.

Читайте також

На початок