На демонтаж радянської символіки з будівлі Кропивницької міськради витратять 80 тисяч гривень

На демонтаж радянської символіки з будівлі Кропивницької міськради витратять 80 тисяч гривень

На демонтаж радянської символіки з будівлі Кропивницької міськради витратять 80 тисяч гривень
Суспільне: Кропивницький

На демонтаж радянської символіки з будівлі Кропивницької міськради витратять 80 тисяч гривень. Це гроші з бюджету. Чому зірки, серпи та молоти знімають через шість років після ухвалення Законів про декомунізацію, пояснив керівник пресслужби міськради Сергій Якунін.

Радянські символи хотіли прибрати та зберегти естетичну привабливість будівлі, розповів Сергій Якунін. "Зірки, серп та молот – єдине ціле з колонами. Тому будівельники та майстри довгий час шукали технічне рішення цієї проблеми, проводили експерименти. Врешті-решт визначилися і ось цей процес триває".

Роботи виконують три працівники підрядної організації. “Все вручну, – розказав висотник Костянтин Хабло. – У нас є молоток, зубильце. В умілих руках – все легко".

Радянська символіка – з бетону. На демонтаж зірки, серпа та молота на одній стороні двоє висотників витрачають пів години. Сьогодні (6 вересня – ред.) планують прибрати символіку з чотирьох колон. “По шматочках все ділимо, тут була одна лита конструкція, тому повністю вирізати не виходить. А зірку цілу знімаємо".

За словами Сергія Якуніна, повністю прибрати символіку з десяти колон планують за день-два.

Що відомо

  • У квітні на міську раду склали протокол за невиконання Законів України про декомунізацію.
  • Юрист Юрій Деркаченко сказав, що наявність приміщення міської ради у реєстрі пам’яток архітектури не звільняє міську раду від відповідальності: ”Відповідно до чинного законодавства, відповідні документи треба оформити, звернутися до міністерств, відомств, отримати дозвіл на виконання Закону про декомунізацію”.
  • Тижнями раніше на в'їзді у Кропивницький демонтували стару назву "Кіровоград"
  • У липні 2020 року демонтували знaк з paдянською символікою – орден "Дружби народів" з написом "СССР" зі стели на однойменній площі у Кропивницькому.
  • Процес декомунізації в Україні узаконили ухваленим Верховною Радою 9 квітня 2015 року пакетом законів, згідно яких усі paдянські нaзви потрібно змінити, paдянську символіку – демонтувати.
На початок