Миколаївські школярі вирішували екологічні проблеми міста

Миколаївські школярі вирішували екологічні проблеми міста

Миколаївські школярі вирішували екологічні проблеми міста Оригінальна

Як залучити більше людей до сортування сміття – про це говорили в Миколаївському будинку вчителя під час тренінгу "Нуль відходів - відповідальне споживання".

Миколаївські школярі вирішували екологічні проблеми містаОригінальна

Мета проєкту: показати, що відходи це ресурс, з якого можна і потрібно отримувати прибуток. Всеукраїнський проєкт "School Recycling world" у Миколаєві відбувається п’ятий рік поспіль.

- Миколаїв - перше місто, у якому всі школи сортують сміття, - говорить засновниця молодіжного руху Юлія Мархель. - Ми будемо сьогодні вчити і рекомендувати робити тренінги в школах і для батьків, і для дорослих, і для викладачів, і для учнів. Час стати відповідальними споживачами, говорити про "нуль відходів": як зробити так, щоб ми мали найменший відсоток негативного впливу на навколишнє середовище .

Учениця 10 класу гімназії № 4 Анастасія Брезгунова каже, що в її школі сортувати сміття вміють:

- У нас вже декілька років сортують сміття. Є чотири баки: це тетрапак, бак для пластику, для паперу, бак для залишкових відходів. Ці баки дуже допомагають нашій школі, бо раніше усе було навпаки: все викидалось в один смітник і все вивозилось на одне сміттєзвалище. Під час тренінгу школярі пропонували свої ідеї для заохочення більшої кількості людей до сортування сміття. Педагогиня-організаторка Миколаївського муніципального колегіуму Олександра Жевнер каже, що в їхньому закладі створені екопатрулі, а у 2017 році учні колегіуму виграли в Екошколі.

- В екопатрулі беруть активну участь саме діти з п’ятого по 11 клас, але сортується сміття у колегіумі і на старшому, і на молодшому корпусі, адже стоять сортувальні баки - діти розуміють куди і що треба викидати, - говорить Олександра Жевнер.

- Після сортування сміття передають на переробку, де з нього виготовляють вторинну сировину. Процент від її продажу йде на потреби шкіл, які постачають ресурси, - розповіла засновниця молодіжного руху Юлія Мархель.

Авторка – Марина Маліна, оператор - Сергій Куропятник.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди