Штам коронавірусу "Дельта" виявили вже у 180 країнах світу — ВООЗ

Штам коронавірусу "Дельта" виявили вже у 180 країнах світу — ВООЗ

Доповнено
Штам коронавірусу "Дельта" виявили вже у 180 країнах світу — ВООЗ
AP

Штам коронавірусу типу "Дельта", який уперше виявили на території Індії, зафіксували щонайменше у 180 країнах і територіях. Найбільш поширеним залишається варіант "Альфа".

Про це 14 вересня повідомила пресслужба Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

"У всьому світі випадки варіанту "Альфа" були зареєстровані у 193 країнах, територіях або районах (жодної нової країни за минулий тиждень), тоді "Бета"-варіант виявили у 142 країнах (одна нова країна за минулий тиждень). Ще 96 країн (чотири нові країни) повідомили про випадки захворювання варіантом "Гамма". Щодо варіанту "Дельта", то станом на 14 вересня (його виявили — ред.) у 180 країнах (шість нових країн) у всіх шести регіонах ВООЗ", — йдеться у звіті.

В організації також повідомили, що за 6-12 вересня у світі зареєстрували близько 4 мільйони нових випадків коронавірусу, що є першим значним скороченням тижневих випадків за понад два місяці.

Читайте також: У ВООЗ пояснили, наскільки небезпечний штам коронавірусу "Йота"

"Усі регіони повідомили про скорочення нових випадків у порівнянні з попереднім тижнем. Кількість смертей, зареєстрованих у всьому світі за останній тиждень, також зменшилась у порівнянні з попереднім: трохи більше 62 тисяч нових смертей", — пояснили у ВООЗ.

Водночас Африканський регіон повідомив про збільшення кількості тижневих смертей на 7%, тоді як регіон Південно-Східної Азії повідомив про найбільше скорочення (20%).

За даними Worldometers, станом на 15 вересня загалом у світі виявили понад 226,6 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19, померли через наслідки хвороби понад 4,6 млн осіб, видужали — понад 203,4 млн осіб.

Читайте також: Чим особливий штам "Дельта" і як його розпізнати. Пояснюють лікарі

Що відомо про штам "Дельта"

Штам "Дельта" — B.1.617.2, його виявили в Індії у грудні 2020 року. У квітні 2021 року цей штам домінував по всій країні. Він у два рази швидше передається від людини до людини у порівнянні з первинним варіантом коронавірусу і набагато швидше та інтенсивніше розмножується у тілі людини.

Середньостатистична особа інфікована "Дельтою" має в 1,260 разів вище вірусне навантаження, у порівнянні з інфікованими оригінальним SARS-COV-2. У порівнянні з іншими варіантами "Дельта" має 9 різних мутацій, які дозволяють йому краще проникати в клітини людини та уникати імунної відповіді.

Що відомо

  • Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала варіант COVID-19, виявлений в Індії, як штам, що викликає "глобальну стурбованість".
  • За інформацією ВООЗ, новий штам COVID-19 "Дельта" стає домінуючим варіантом у світі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок