У ВООЗ пояснили, наскільки небезпечний штам коронавірусу "Йота"

У ВООЗ пояснили, наскільки небезпечний штам коронавірусу "Йота"

У ВООЗ пояснили, наскільки небезпечний штам коронавірусу "Йота"
АР

Штам коронавірусу "Йота" менш небезпечний за "Дельту" та не призводить до важчого перебігу захворювання.

Про це під час пресконференції повідомила експертка ВООЗ Марія Ван Керхове.

"Попередні дані, отримані з Нью-Йорка, свідчать про те, що цей варіант ("Йота" - ред.) не призводить до тяжчого захворювання та не призводить до серйознішого спалаху заражень", — сказала вона.

Новий штам вперше було виявлено у Нью-Йорку. Однак експертка відзначила, що штам "Дельта" агресивніший за "Йоту": він вже почав домінувати у тих районах міста, де було зафіксовано новий штам.

"Таким чином, варіант "Дельта", здається, переважає над варіантом "Йота", - зазначила Ван Керхове.

Що відомо

  • Загальна кількість випадків захворювання на коронавірус по всьому світу може досягти 300 мільйонів у 2022 році.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я закликала лідерів країн світу покласти край несправедливості у розподілі вакцин від COVID-19 між державами.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що нині світ перебуває у небезпеці через ситуацію із пандемією коронавірусу.
  • У ВООЗ вважають, що пандемія COVID-19 не завершиться принаймні до середини 2022 року, коли кожна країна може потенційно вакцинувати 70 відсотків свого населення.
  • У Всесвітній організації охорони здоров’я планують називати нові штами коронавірусу іменами сузір'їв, оскільки букв грецького алфавіту може не вистачати для назв.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок