У львівському парку відкрили інсталяцію, присвячену боям за Луганський аеропорт

У львівському парку відкрили інсталяцію, присвячену боям за Луганський аеропорт

У львівському парку відкрили інсталяцію, присвячену боям за Луганський аеропорт
Скриншот з відео

У львівському Парку культури відкрили інсталяцію присвячену боям за Луганський аеропорт. Там розмістили банер з інформацією про загиблих та встановили мініскульптуру "кукурузника". Про це Суспільному розповіла речниця Парку культури Ірина Вовк.

"У Донецькому аеропорту було не так багато великих літаків, як маленьких таких радянських літаків, найбільше "кукурузників". Їх прошиває будь-який набій. Вони валялися розтрощені по всьому летовищі, як згадують хлопці. Був Юрій Руденко, і він каже, що асоціація з аеропортом — "розбитий кукурузник", — розповідає Ірина Вовк.

На відкриття запросили військових, які обороняли Донецький аеропорт, місцевих, хто допомагав військовим в аеропорту, починаючи від тих, хто носив їжу, і закінчуючи коригувальниками вогню артилерії.

У львівському парку відкрили інсталяцію, присвячену боям за Луганський аеропорт
У львівському парку відкрили інсталяцію, присвячену боям за Луганський аеропорт. Парк культури

Були медики і мами загиблих хлопців, каже Ірина Вовк. Про мету цих інсталяцій Ірина каже:

"Це є Парк культури, де гуляє дуже багато людей. Це не лише парк атракціонів та розваг, а й парк культури. І знати своїх героїв, свою історію — це теж частина культури. Це безпосередня близькість парку до Академії сухопутних військ і військової частини 80-ї бригади".

Проєкт "Календар війни" розпочали у червні 2020 року з інсталяції Іл-76, збитого над Луганськом. Потім була інсталяція, яка символізувала бої за Донецький аеропорт, Зеленопілля, Іловайськ та Дебальцеве. Також збиття Мі-8 з генералом Кульчицьким. Ще була інсталяцію "Фронтові собаки".

Бої за Луганський аеропорт — бойові дії, що тривали у 2014 році під час війни на сході України за встановлення контролю над летовищем Луганського міжнародного аеропорту. Українські десантники тримали оборону аеропорту з квітня 2014 року у повному оточенні без наземного сполучення. У липні українські війська пробили дорогу до летовища, розблокувавши його.

Внаслідок серпневого наступу російських військ аеропорт повторно потрапив у оточення. Його будівлі були вщент зруйновані російською артилерією. У ніч на 1 вересня 2014 року українські захисники вийшли з руїн аеропорту, після 146 днів його оборони.

Читайте також: У Львівському аеропорту вшанували оборонців Донецького летовища

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок