У Миколаєві на маршрут вийшов оновлений трамвай

У Миколаєві на маршрут вийшов оновлений трамвай

У Миколаєві на маршрут вийшов оновлений трамвай
Фото: Олександра Супрун / Суспільне Миколаїв

11-го вересня у Миколаєві на маршрут вийшов оновлений трамвай. Усі роботи з модернізації виконали на комунальному підприємстві "Миколаївелектротранс".

Про це кореспондентам Суспільного повідомив директор підприємства Юрій Сметана.

За словами Юрія Сметани, модернізація трамвая КТМ-5 1986 року випуску почалася у 2018 році. Вартість модернізації склала 5,5 млн грн. Трамваїв такої моделі на підприємстві 26, проте шість із них не працюють.

"Такі модернізації трамваїв КТМ-5 обійдуться на 1-1,5 млн грн дешевше нових трамваїв. Крім того, при модернізації інших трамваїв урахують недоліки, наприклад, відсутність у першому модернізованому трамваї кондиціонера, в наступних модернізованих вагонах їх встановлять", – розказав Юрій Сметана.

трамвай
Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

Зовнішній дизайн трамваю унікальний та аналогів немає, розробляли його адаптивно саме для цього вагону. З конвеєра на миколаївські лінії цей трамвай потрапив у 1986 році.

трамвай
Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

"Від старого трамваю залишився лише кузов та каркас. Купили нову систему молдавську, були залучені фірми та конструктори, щоб зробити зовнішній вигляд новий. І повністю капітально його модернізували. Поставили туди і камери, і нове облицювання, і нове світло. Всі випробування трамвай пройшов, всі акти є і він повністю готовий для перевезення пасажирів у нашому місті", – розказав головний інженер підприємства В'ячеслав Кащенюк.

За словами В'ячеслава Кащенюка, для цього трамвая закупили нові двері, вони йдуть окремим блоком. Система коштувала близько мільйона гривень. Все інше було зроблено силами підприємства. Два мільйони з бюджету міста на модернізацію виділили ще депутати минулого скликання, решта – гроші підприємства.

Оновленим трамваєм керує Ольга Руснакова, яка працює водійкою понад п’ятнадцять років.

трамвай

За словами Ольги Руснакової, є певні відмінності у керуванні, поводження на реях та враження під час керуванням цим вагоном у цілому. Для водія тут збільшено кабіну, панель приладів більш інформативна.

"Відрізняється подачею струму, зарядка, підзарядка акумуляторної батареї, пантограф. При зупинці трамваю в нас горять лампочки соленоїдів. Коли двері відчинені світяться, коли зачинені не світяться; сигнал, повороти", – розказала водійка Ольга Руснакова.

Читайте також: "У Миколаєві презентували десять нових тролейбусів".

За словами пасажирки Наталії Гречнєвої, вона хотіла б, щоб трамвай залишався у такому ж стані і надалі.

"Гарненький, звісно, трамвайчик. Добре було б, якби наші люди не псували його. А так трамвайчик зручний та гарненький", – розказала Наталія Гречнєва.

У День міста Миколаєва на маршрут вийшов оновлений трамвай
Фото: Олександра Супрун / Суспільне Миколаїв

Порушників та вандалів виявлятимуть за допомогою відеоспостереження, встановленого на борту вагону.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок