ЦВК утворила окружну виборчу комісію в окрузі №184, що на Херсонщині

ЦВК утворила окружну виборчу комісію в окрузі №184, що на Херсонщині

ЦВК утворила окружну виборчу комісію в окрузі №184, що на Херсонщині

Центральна виборча комісія на засіданні 10 вересня утворила окружну виборчу комісію по виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №184.

Щоб обрати членів виборчої комісії, ЦВК провела жеребкування.

Для його проведення склали списки в алфавітному порядку і пронумерували.

Як пояснив у своєму виступі заступник голови ЦВК Сергій Дубовик, за законом комісія має складатися з не менше, ніж 12 осіб, але не більше 18.

Жеребкування проводили, бо кількість внесених кандидатур була більшою, ніж повинно бути у складі окружної комісії. По одномандатному виборчому округ №184 була подана 21 кандидатура.

Після перерви зачитали протокол засідання. За ним новоутворена комісія має поінформувати через ЗМІ про свій склад, місце та час роботи.

Засідання транслювалося на ютуб-каналі Центральної виборчої комісії.

Що відомо:

  • Центральна виборча комісія на своєму засіданні 10 вересня зареєструвала трьох кандидатів у народні депутати України по одномандатному виборчому округу №184. Всіх на з’їздах висунули політичні партії.
  • Заступник голови Херсонської обласної ради, член партії «Нам тут жити Геннадій Лагута 9 вересня подав документи до Центральної виборчої комісії на реєстрацію кандидатом у нардепи по округу №184.
  • 7 вересня на черговому засіданні Центральна виборча комісія не зареєструвала трьох претендентів на місце народного депутата України по округу №184 на Херсонщині.
  • 4 вересня на III з'їзді "Партії Ігоря Колихаєва "Нам тут жити!", який відбувся у Новій Каховці Херсонської області, офіційно висунули єдиного кандидата на проміжні вибори до Верховної Ради по 184-му виборчому округу. Ним став Геннадій Лагута.
  • 3 вересня Центральна виборча комісія не зареєструвала кандидатами на проміжних виборах народного депутата по округу № 184 на Херсонщині п’ятьох претендентів.
  • 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях розпочався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної ради.
  • Політичні партії можуть висувати своїх кандидатів до 20 вересня включно, ті, хто бажають іти шляхом самовисування, мають подати документи до ЦВК до 30 вересня включно. Не пізніше, як на п’ятий день з дня прийняття документів для реєстрації ЦВК має прийняти рішення про реєстрацію кандидата в депутати або про відмову (відповідно імена всіх кандидатів будуть відомі до 5 жовтня включно).
  • Офіційно агітувати кандидат має право з дня, наступного за днем прийняття ЦВК рішення про реєстрацію. Кандидат зобов’язується не пізніше, як на десятий день з дня реєстрації відкрити рахунок виборчого фонду, за кошти якого має фінансуватися вся передвиборча агітація.
  • 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів на 184-му окрузі на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок