2 гривні застави: ЦВК відмовила ще трьом претендентам у нардепи по округу № 184

2 гривні застави: ЦВК відмовила ще трьом претендентам у нардепи по округу № 184

2 гривні застави: ЦВК відмовила ще трьом претендентам у нардепи по округу № 184

7 вересня на черговому засіданні Центральна виборча комісія не зареєструвала ще трьох претендентів на місце народного депутата України по округу №184 на Херсонщині.

Засідання комісії транслювалось онлайн на YouTube-каналі ЦВК.

Зареєструватися кандидатами у народні депутати України мали намір представники політичної партії малого та середнього бізнесу Анатолій Ольшанський, політичної партії «Солідарність правих сил» Олександр Черніков та соціально-екологічної партії «Союз. Чорнобиль. Україна» Євген Данильчук.

Їхні кандидатури були висунуті на з’їздах партій.

ЦВК розглянула надані претендентами документи і одноголосно вирішила відмовити їм у реєстрації.

У проєкті рішення, за яке проголосували члени ЦВК, сказано про те, що всі претенденти заплатили лише 2 гривні застави замість 60 тисяч, як це передбачено законом. До того ж у двох з них була відсутня декларація, а в одного - програма кандидата.

Що відомо:

  • 3 вересня Центральна виборча комісія не зареєструвала кандидатами на проміжних виборах народного депутата по округу № 184 на Херсонщині п’ятьох претендентів.
  • 4 вересня на III з'їзді "Партії Ігоря Колихаєва "Нам тут жити!", який відбувся у Новій Каховці Херсонської області, офіційно висунули єдиного кандидата на проміжні вибори до Верховної Ради по 184-му виборчому округу. Ним став Геннадій Лагута.
  • 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях розпочався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної ради.
  • Політичні партії можуть висувати своїх кандидатів до 20 вересня включно, ті, хто бажають іти шляхом самовисування, мають подати документи до ЦВК до 30 вересня включно. Не пізніше, як на п’ятий день з дня прийняття документів для реєстрації ЦВК має прийняти рішення про реєстрацію кандидата в депутати або про відмову (відповідно імена всіх кандидатів будуть відомі до 5 жовтня включно).
  • Офіційно агітувати кандидат має право з дня, наступного за днем прийняття ЦВК рішення про реєстрацію. Кандидат зобов’язується не пізніше, як на десятий день з дня реєстрації відкрити рахунок виборчого фонду, за кошти якого має фінансуватися вся передвиборча агітація.
  • 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів на 184-му окрузі на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок