Портнов, Богдан та Вовк могли сприяти звільненню голови КСУ – Слідство.Інфо

Портнов, Богдан та Вовк могли сприяти звільненню голови КСУ – Слідство.Інфо

Портнов, Богдан та Вовк могли сприяти звільненню голови КСУ – Слідство.Інфо
скрін

Ексрадник президента-втікача Віктора Януковича Андрій Портнов, колишній керівник Офісу президента Андрій Богдан, а також голова столичного Окружного адміністративного суду Павло Вовк могли сприяти звільненню голови Конституційного суду Станіслава Шевчука у 2019 році.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів проєкту Слідство.Інфо.

Зокрема, розслідувачі заявили, що отримали копії таємних записів розмов із кабінету очільника Окружного адмінсуду, які також відомі як "плівки Вовка". Проаналізувавши плівки, журналісти дійшли висновку, що, найімовірніше, у 2019 році суддя Вовк вів перемовини із ексзаступником керівника адміністрації Януковича Андрієм Портновим, а також Андрієм Богданом, який на той момент працював у передвиборчому штабі Володимира Зеленського.

Як вважають журналісти, усі троє могли опікуватися питанням звільнення Станіслава Шевчука, який на той момент очолював Конституційний суд. Зокрема, вони вказують на те, що невдовзі після ймовірної розмови судді Вовка з Андрієм Портновим судді КСУ проголосували за звільнення Шевчука з посади.

При цьому розслідувачі також вказують на те, що за кілька днів після зазначених розмов Андрій Портнов повернувся до України після 5-річного перебування за кордоном.

При цьому чинний голова Конституційного суду Олександр Тупицький у коментарі розслідувачам заперечив, що спілкувався із Портновим, Богданом чи Вовком щодо звільнення Шевчука, а також додав, що того усунули з посади законним шляхом.

Андрій Портнов також заперечив, що впливав на рішення суддів Конституційного суду. Своєю чергою, Андрій Богдан та Павло Вовк не надали коментарі журналістам.

Що відомо

  • 17 липня 2020 року НАБУ провело обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявило про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям. Їх підозрюють у створенні в суді "злочинної організації з метою захоплення державної влади". Натомість в суді спростували вручення підозри своєму очільнику.
  • Водночас Національне антикорупційне бюро України розсекретило частину матеріалів провадження, відкритого щодо голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка, голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та ще шістьох суддів, зокрема, записів телефонних розмов із голосами, схожими на голоси Холоднюка, Вовка та інших суддів ОАСК.
  • 20 липня того ж року до канцелярії ОАСК з Національного антикорупційного бюро надійшли повістки про виклик до бюро суддів Окружного адмінсуду Євгенія Аблова, Павла Вовка, Ігоря Качура, Олексія Огурцова, Ігоря Погрібніченка, Богдана Саніна, Віктора Шулежка та Володимира Келеберди.
  • 23 липня в Окружному адміністративному суді Києва заявили, що не можуть передати вісьмом своїм суддям повістки на допити у Національному антикорупційному бюро, оскільки всі вони перебувають у відпустках.
  • У березні 2021-го Національне антикорупційне бюро завершило досудове розслідування щодо участі суддів Окружного адміністративного суду у злочинній організації та зловживанні впливом. У квітні Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід судді Окружного адміністративного суду Києва Богдану Саніну у вигляді застави.
  • У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгенію Аблову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
  • У листопаді 2019 року Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити строки досудового розслідування у провадженні, як того вимагала Генпрокуратура. ГПУ клопотала про продовження досудового розслідування через виконання міжнародного доручення, яке, начебто, стосувалося пошуку одного з можливих фігурантів справи за кордоном. Справа була призупинена через завершення строків досудового слідства.

Читайте також

"Паша, помагай". НАБУ оприлюднило записи розмов судді Вовка та очільника ДСА Холоднюка

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок