Антикорупційний суд обрав запобіжний захід судді ОАСК Саніну

Антикорупційний суд обрав запобіжний захід судді ОАСК Саніну

Ексклюзивно
Антикорупційний суд обрав запобіжний захід судді ОАСК Саніну
YouTube / Mykhailo Fradkin

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід судді Окружного адміністративного суду Києва Богдану Саніну у вигляді застави.

Цю інформацію Суспільному підтвердили джерела у правоохоронних органах.

Сума застави сягає 277 тисяч гривень, повідомили співрозмовники Суспільного. При цьому сторона обвинувачення просила про заставу розміром мільйон гривень.

"Прокурор просив застосувати до особи запобіжний захід у вигляді застави у розмірі й мільйон гривень", – розповіли правоохоронці.

Водночас Саніна не було затримано, оскільки дозвіл на застосування такого запобіжного заходу до судді має надати Вища рада правосуддя. Окрім того, суддю зобов’язали за першою вимогою прибувати до слідчих і прокурорів, повідомляти прокурора і суд про зміну свого місця проживання чи роботи, а також не спілкуватися з іншими фігурантами справи.

Інформацію про запобіжний захід також оприлюднив Вищий антикорупційний суд.

"22 квітня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнив клопотання прокурора САП та застосував до судді Окружного адміністративного суду Києва запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. На сьогодні це становить 227 тисяч гривень", – йдеться у повідомленні пресслужби суду.

Термін дії обов’язків триватиме до 22 червня 2021 року.

"До підозрюваного може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід, якщо він не виконуватиме покладені на нього обов’язки", – додали в суді.

Санін є підозрюваним у справі про створення злочинної організації та захоплення влади головою ОАСК Павлом Вовком у змові з іншими суддями. Також суддя є фігурантом "плівок Вовка", оприлюднених у 2020 році Національним антикорупційним бюро. Йому інкримінують ч. 1 ст. 255Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній, ч. 1 ст. 109Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, ч. 5 ст. 27Посібництво у злочині, ст. 351-2Перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України КК України. Максимальне покарання, передбачене зазначеними статтями, становить 12 років позбавлення волі.

Що відомо

  • 17 липня 2020 року НАБУ провело обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявило про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям. Їх підозрюють у створенні в суді "злочинної організації з метою захоплення державної влади". Натомість в суді спростували вручення підозри своєму очільнику.
  • Водночас Національне антикорупційне бюро України розсекретило частину матеріалів провадження, відкритого щодо голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка, голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та ще шістьох суддів, зокрема, записів телефонних розмов із голосами, схожими на голоси Холоднюка, Вовка та інших суддів ОАСК.
  • 20 липня до канцелярії ОАСК з Національного антикорупційного бюро надійшли повістки про виклик до бюро суддів Окружного адмінсуду Євгена Аблова, Павла Вовка, Ігоря Качура, Олексія Огурцова, Ігоря Погрібніченка, Богдана Саніна, Віктора Шулежка та Володимира Келеберди.
  • 23 липня в Окружному адміністративному суді Києва заявили, що не можуть передати вісьмом своїм суддям повістки на допити у Національному антикорупційному бюро, оскільки всі вони перебувають у відпустках.
  • У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгену Аблову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
  • У листопаді 2019 року Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити строки досудового розслідування у провадженні, як того вимагала Генпрокуратура. ГПУ клопотала про продовження досудового розслідування через виконання міжнародного доручення, яке, начебто, стосувалося пошуку одного з можливих фігурантів справи за кордоном. Справа була призупинена через завершення строків досудового слідства.

Читайте також

"Паша, помагай". НАБУ оприлюднило записи розмов судді Вовка та очільника ДСА Холоднюка

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок