НАБУ завершило розслідування у справі щодо зловживання владою суддями ОАСК

НАБУ завершило розслідування у справі щодо зловживання владою суддями ОАСК

НАБУ завершило розслідування у справі щодо зловживання владою суддями ОАСК
Фото: ОАСК

Національне антикорупційне бюро завершило досудове розслідування діяльності суддів Окружного адміністративного суду щодо їх участі у злочинній організації та зловживанні впливом.

"Розслідування фактів вчинення спроб захоплення державної влади, перешкоджанні роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участі у злочинній організації і зловживанні впливом головою і суддями Окружного адміністративного суду м. Києва у змові з низкою інших осіб завершено", — повідомили в НАБУ.

У відомстві зазначили, що підозрюваним відкрили матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

Серед підозрюваних:

 • голова ОАСК (ч.1 ст.255, ч.3 ст.27 ч.1 ст.109, ч.2 ст. 369-2, ч.2 ст.344, ч.2 ст.344 КК України) Павло Вовк;
 • заступник голови ОАСК (ч.1 ст.255, ч.1 ст.109 КК України) Євгеній Аблов;
 • заступник голови ОАСК ч.1 ст.255, ч.1 ст.109; ч.5 ст.27, ст.351-2 КК України) Володимир Келеберда;
 • суддя ОАСК (ч.1 ст.255, ч.1 ст.109 КК України);
 • суддя ОАСК (ч.1 ст.255, ч.1 ст.109, ст.351-2 КК України);
 • два судді ОАСК (ч.1 ст.255, ч.1 ст.109, ч.5 ст.27, ст.351-2 КК України);
 • голова Державної судової адміністрації України (ч.1 ст.369-2 КК України);
 • фізична особа (адвокат) (ч.1 ст.255, ст.351-2; ч.1 ст. 109 КК України);
 • фізична особа (адвокат) (ст.351-2 КК України);
 • фізична особа (ч.1 ст.255, ст.351-2; ч.1 ст.109 КК України).

За версією слідства, 11 осіб діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі.

У НАБУ повідомили, що зазначена організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес кіл. Розслідування вказаних фактів детективи здійснювали з липня 2020 року, після передачі матеріалів справи від СБУ.

НАБУ і прокурори Спеціальної антикорупційної прокуратури наполягали на необхідності продовження строків розслідування, які завершувалися 17 березня 2021 року, оскільки у межах справи ще не надійшли усі результати експертиз, а інші необхідні слідчі (процесуальні) дії не здійснені в повному обсязі. Так, обсяг задокументованих аудіозаписів з кабінетів суддів ОАСК становить понад 16 тисяч годин.

Детективи також зазначили, що голова та судді ОАСК неодноразово ухилялися від органу досудового розслідування, порушували процесуальні обов’язки, чим фактично перешкоджали завершенню розслідування.

Що відомо

 • Національне антикорупційне бюро 17 липня провело обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявили про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям.
 • У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгену Аблову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
 • В Окружному адміністративному суді Києва заявили, що не можуть передати вісьмом своїм суддям повістки на допити у Національному антикорупційному бюро, оскільки всі вони перебувають у відпустках.
 • НАБУ вдруге за рік оголосило в розшук голову Окружного адміністративного суду Павла Вовка.
 • Суддя Вовк відкидає всі звинувачення та не з'являється на судові засідання. Для того, щоб вручити повістку Вовку з викликом на судове засідання 5 січня, НАБУ довелося провести спецоперацію на святкуванні весілля поблизу Києва 24 грудня 2020 року. Але на суд підозрюваний так і не з'явився.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок