НАБУ не може вручити повістки 8 суддям ОАСК: всі пішли у відпустку

НАБУ не може вручити повістки 8 суддям ОАСК: всі пішли у відпустку

НАБУ не може вручити повістки 8 суддям ОАСК: всі пішли у відпустку
сайт ОАСК

В Окружному адміністративному суді Києва заявили, що не можуть передати вісьмом своїм суддям повістки на допити у Національному антикорупційному бюро, оскільки всі вони перебувають у відпустках.

Як повідомляє пресслужба суду, 20 липня до канцелярії ОАСК з Національного антикорупційного бюро надійшли повістки про виклик до бюро суддів Окружного адмінсуду Євгена Аблова, Павла Вовка, Ігоря Качура, Олексія Огурцова, Ігоря Погрібніченка, Богдана Саніна, Віктора Шулежка та Володимира Келеберди.

"З метою попередження можливих спекуляцій з даного приводу, вважаємо за необхідне повідомити, що передати повістки вказаним особам не уявляється можливим, у зв’язку із перебуванням останніх у планових щорічних відпустках відповідно до затвердженого графіку відпусток", - заявили у суді.

Зазначається, що Аблов буде відпочивати з 21 липня по 19 серпня, Вовк - з 30 червня по 31 липня, Качур - з 21 липня по 3 серпня, Огурцов - з 20 липня по 26 липня, Погрібніченко - з 13 липня по 2 серпня, Санін - з 21 липня по 24 липня та з 27 липня по 18 серпня, Шулежко - з 13 липня по 31 липня, Келеберда - з 21 липня по 2 серпня.

За даними суду, про відпуски повідомили НАБУ офіційно.

"У зв’язку з цим вважаємо, що вимоги КПК щодо завчасного та належного повідомлення про виклик в цьому випадку не дотримані. При цьому виклики здійснено одночасно на декілька днів поспіль, що може свідчити про намагання тиску на суддів та подальшого виправдання намагання застосувати заходи забезпечення до вказаних суддів", - заявили в ОАСК.

Там вважають, що виклики суддів під час перебування їх у чергових відпустках є порушенням конституційного права громадян на відпочинок.

Що відомо

  • У Національному антикорупційному бюро розслідувань 17 липня провели обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявили про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям. Їх підозрюють у створенні в суді "злочинної організації з метою захоплення державної влади". Натомість в суді спростували вручення підозри своєму очільнику.
  • У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгену Аблову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
  • У листопаді 2019 року Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити строки досудового розслідування у провадженні, як того вимагала Генпрокуратура. ГПУ клопотала про продовження досудового розслідування через виконання міжнародного доручення, яке, начебто, стосувалося пошуку одного з можливих фігурантів справи за кордоном. Справа була призупинена через завершення строків досудового слідства.
На початок