"Робота була спрямована на продовження контракту". Відповідь УАФ на брифінг Андрія Шевченка

"Робота була спрямована на продовження контракту". Відповідь УАФ на брифінг Андрія Шевченка

"Робота була спрямована на продовження контракту". Відповідь УАФ на брифінг Андрія Шевченка AP

Як в Українській асоціації футболу відповіли на заяви екстренера збірної України.

Андрій Шевченко перед матчем проти Франції дав прес-конференцію, у якій розповів про ситуацію, яка склалася з його контрактом із Українською асоціацією футболу щодо роботи тренером у національній команді.

У збірній Україні Шевченко відпрацював п'ять років, у тому числі на останньому чемпіонаті Європи-2020, де команда дійшла до чвертьфіналу. Проте після цього залишив посаду - його контракт із УАФ підійшов до завершення.

На брифінгу Шевченко розповів, що мав намір продовжити контракт головного тренера збірної України із УАФ. Але перемовин із ним не провели.

Читайте також: "Я не планував йти". Шевченко заявив, що хотів далі тренувати збірну України

В Українській асоціації футболу відповіли на заяву Шевченка. Генеральний секретар УАФ Юрій Запісоцький дав інтерв'ю програмі "Великий футбол", у якому наголосив: екстренер збірної України мав не лише провести розмову із президентом УАФ Андрієм Павелком, але й прибути на обговорення пролонгації контракту.

Що сказав генеральний секретар УАФ?

За словами Запісоцького, розмову із Шевченком щодо пролонгації контракту він мав 30 липня - у день його завершення. Попередньо обговорити його продовження мали на наступний день, 31 липня, але через заплановану зустріч Шевченка з Павелком було прийняте рішення перенести розмови про контракт.

"30 липня я мав особисту розмову [із Шевченком]. Сказав йому, що у тих умовах, що зараз, 31 липня, нам потрібно оформити рішення про закінчення контракту і відповідне звільнення його та тренерського штабу. Але оскільки я знав, що 2-3 серпня у нього запланована зустріч з президентом УАФ [Павелком], відповідно, ми могли укласти нові контракти на умовах, які оговорять та погодять. На це Андрій Шевченко погодився і сказав: "Роби все, що необхідно за законом та вважаєш за потрібне, 2-3 серпня зустрінемося і обговоримо умови пролонгованого контракту".

Крім цього, Запісоцький звернув увагу і на те, що комунікація із Шевченком відбувалася усіма можливими шляхами. УАФ підготувала листа, у якому вказувалася дата зустрічі із екстренером щодо пролонгації контракту.

контрактВеликий футбол

"Крім телефонних розмов, звичайно, виконувалася і юридична частина. Було надіслано Андрієві Шевченку за адресою, яка вказана способом комунікації та його місцем знаходження, лист про зустріч, закінчення [старого] контракту та обговорення нового. Крім того юристу, що представляв його інтереси упродовж останніх п'яти років у період дії контрактів з УАФ, було надіслано лист [про зустріч] засобами електронного зв'язку. Тобто, з нашого боку усе було виконано".

Проте зустріч між Шевченком і Павелком не відбулася, а новий контракт не було оговорено. Після цього УАФ розпочала терміново шукати нового тренера, призначивши у підсумку на посаду виконувача обов'язків Олександра Петракова.

"Наскільки я знаю, 2-3 серпня зустрічі [Шевченка та Павелка] не відбулося. І, як можна побачити з подальших подій, у нас не було плану "Б", тому що вся наша робота була спрямована на продовження контракту із Андрієм Шевченком. Питання технічних деталей та умовного контракту. З цим і була пов'язана двотижнева епопея з новим тренером, оскільки, можна поставити це і собі у вину, ми не були готові до такого розвитку подій. Особисто я щиро сподівався, що такий контракт буде продовжений".

Читайте також: "Неможливо, щоб команда вже стала моєю". Петраков - про перші матчі у якості тренера збірної України

Щодо фінансової частини нової угоди із Шевченком, то Запісоцький запевний, що зменшення суми винагороди не мало місця. Однак розповів про її структурування на дві окремі частини.

"Не йшлося про зменшення винагороди абсолютно. Мова йшла про структурування винагороди і оплати праці головного тренера відповідно до європейських практик, коли є чиста і незмінна величина, яка не залежить від спортивних результатів та бонусна, яка залежно від спортивних результатів дуже сильно варіюється. Від мінімальної чи стандартної до захмарної у вигляді виходу у фінальну частину на чемпіонат світу та Європи".

"Чи заробив Шевченко 400 мільйонів гривень за п'ять років? Я не підтверджую і не спростовую це абсолютне число, але десь воно відповідає в загальних рисах".

Що відомо

 • Після відходу Шевченка УАФ вела перемовини щодо призначення головним тренером Сергієм Ребровим. Але цього не відбулося через контрактні зобов'язання тренера перед клубом "Аль-Айн" із ОАЕ, який він очолив влітку.
 • Із Шевченком збірна України встигла розпочати відбір на чемпіонат світу-2022 з трьох нічийних результатів - проти Франції, Фінляндії та Казахстану.
 • Відновлення відбіркового циклу на чемпіонат світу-2022 також закінчилося для України двома нічийними результатами - проти Казахстану (2:2) та Франції (1:1) у фінальній частині турніру.
 • Наступний матч збірна України зіграє проти Чехії 8 вересня, він буде товариським. Перед ним в.о. тренера національної команди Олександр Петраков відпустив дев'ятьох футболістів та запросив трьох.
Читайте також: Дев'ять футболістів покинули, три - приєдналися до розташування збірної України перед грою з Чехією

Як Україна шукала нового тренера: хронологія подій

 • Влітку 2020-го Шевченко уклав новий контракт зі збірною України. Він був підписаний за схемою "1+1.5" та передбачає можливість продовження угоди на півтора року.
 • Перед стартом Євро-2020 президент УАФ Андрій Павелко був переконаний, що у Шевченка немає підстав припиняти роботу в збірній і що все йде до того, що команда лишиться з тим самим тренером до чемпіонату світу-2022, якщо туди відбереться. Проте не виключав можливості, що Шевченко піде зі збірної раніше, якщо отримає вигідну пропозицію.
 • Після завершення виступу України на Євро-2020 і поразки проти Англії у чвертьфіналі Шевченко заявив, що прийматиме рішення про своє майбутнє спільно з УАФ після аналізу турніру.
 • Згодом у інтерв'ю Sky Sports Андрій Шевченко знову розповів про наміри очолити клуб. І натякнув, що після п'яти років роботи зі збірною хотів би попрацювати у якомусь клубі.
 • 1 серпня. Шевченко повідомив про свій відхід зі збірної України. На наступний день після цього УАФ підтвердила, що Шевченко більше не є тренером збірної України.
 • 6 серпня. Видання Meta-ratings.com.ua повідомляє, що новим головним тренером збірної України стане Сергій Ребров. Цю інформацію згодом підтвердив ексочільник Комітету збірних УАФ Мирон Маркевич підтвердив.
 • 8 серпня. ЗМІ з ОАЕ повідомляють, що "Аль-Айн" не дав дозволу УАФ на підписання контракту з Ребровим. У той же день очільник УАФ Андрій Павелко підтвердив, що хотів би бачити Реброва на посаді головного тренера, але розповів про ймовірні нюанси з його призначенням.
 • 9 серпня. Підсумки засідання Виконкому УАФ - головний тренер не призначений, йдуть перемовини із потенційними кандидатами. Черед два дні видання Dynamomania та Meta-ratings.com.ua повідомили, що альтернативою Реброву є тренер України U18 Олександр Петраков, який погодився очолити збірну.
 • 12 серпня. Коментар Сергія Реброва - погоджується на роботу зі збірною України, але лише за умов відповідного рішення клубу "Аль-Айн".
 • 17 серпня. Виконувачем обов'язків тренера збірної України став Олександр Петраков.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - Джошуа