"Не буде сильного чемпіонату, рідше виходитемо у чвертьфінал". Слова Шевченка після поразки Англії AP

Тренер збірної України - про поразку у чвертьфіналі.

Збірна України припинила виступи на чемпіонаті Європи з футболу. Команда Андрія Шевченка програла Англії з рахунком 0:4 та не пройшла в наступний раунд змагань.

Україна пройшла у чвертьфінал після перемоги в додатковий час над Швецією. Проте подолати ще один раунд не змогла - англійці забили чотири м'ячі, не дозволивши українцям відзначитися у відповідь.

До матчу з Англією Україна підходила, маючи кадрові втрати. Тарас Степаненко не вийшов на поле, а Руслана Маліновського не виявилося навіть у запасі. А в середині першого тайму травми зазнав Сергій Кривцов.

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко звернув увагу на вплив травми Кривцова на перебіг поєдинку. В інтерв'ю програмі "Великий футбол" він відзначив: його не вистачило для боротьби на другому поверсі.

"Найбільшу роль відіграли епізоди в грі, які ми не дограли. Особливо на другому поверсі. Знали, що у англійців буде перевага. Втрата Кривцова, який міг би хоча б якусь конкуренцію там скласти - для нас це відчутна втрата".

При цьому Шевченко наголосив: хоча рахунок був не на користь України, команда намагалася не відмовлятися від своїх принципів гри та мала моменти.

"Команда ні в якому разі не відмовлялася від своєї структури, принципів. Були дуже хороші епізоди в грі, коли ми її контролювали, створювали моменти. Є різниця в класі, у англійців була значна перевага на другому поверсі, вони її використали".

Тренер України також висловив упевненість у тому, що Україні було б важко на Євро навіть за умов оптимального стану футболістів. Ще перед матчем з Англією команда не могла розраховувати на чотирьох гравців.

"Маліновський? Якби у нас були всі гравці, укомплектована команда була краще, гравці, які впродовж турнірів не отримували б травми та приїхали б у кращому стані, гадаю, все одно було б важко".

Шевченко відмовився робити висновки щодо матчу. І наголосив: їх буде зроблено після повернення команди до Києва.

"Висновки? Не буду їх робити, особливо зараз. Зробимо, коли прилетим у Київ, поговоримо, що було добре, а що - погано".

Після флеш-інтерв'ю Шевченко також дав післяматчеву прес-конференцію. У ній він звернув увагу, що для збірної важливо мати сильний внутрішній чемпіонат, інакше таких результатів не вийде досягати.

"Так, пройшло 15 років, і після чвертьфіналу мундіалю збірна пробилася до чвертьфіналу Євро. Якщо в нас не буде сильного внутрішнього чемпіонату, ми все рідше будемо туди потрапляти. Для того, аби конкурувати на цьому рівні, треба мати футболістів, які грають у топ-п’яти лігах. Я дуже задоволений виступом команди. Подякував хлопцям за самовіддачу й за те, що вони спробували грати у футбол.

Англія зіграла дуже прагматично, на своїх сильних сторонах. Вона скористалася нашими помилками, чудово діяла на другому поверсі. Суперник загалом контролював гру. Ми припустилися помилок і не змогли нічого протиставити опоненту. Часом у грі в нас виникали хороші епізоди, але ми не доводили їх до кінця. Англія сильна індивідуально і як команда, у неї чудовий тренер. Англійці дісталися до півфіналу, і я бачу цю збірну у фіналі".

Щодо своєї подальшої роботи зі збірною Шевченко наголосив: про це він розмовлятиме з керівництвом УАФ після повернення з Євро-2020 та підготовки звіту щодо турніру.

"Зараз чемпіонат для нас закінчився. Ми повернемося до Києва, підіб’ємо підсумки, відзвітуємо за виконану роботу. Як УАФ повинна буде приймати рішення, так і я. На це є час, ніхто нікуди не поспішатиме. Ми повинні відзвітувати за проведений турнір".

• Збірна України показала найкращий результат в історії, пройшовши у чвертьфінал Євро-2020.
  • На турнірі Україна зіграла п'ять матчів, вигравши два (один з них - у Швеції в додатковий час, інший - у Македонії в групі), в інших трьох (Нідерландам, Австрії в групі та Англії в чвертьфіналі - програла).
  • Англія після перемоги над Україною вийшла в півфінал, де зіграє з Данією.
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика