"Я не планував йти". Шевченко заявив, що хотів далі тренувати збірну України

"Я не планував йти". Шевченко заявив, що хотів далі тренувати збірну України

"Я не планував йти". Шевченко заявив, що хотів далі тренувати збірну України
AP Images

Екстренер збірної України - про те, чому контракт із ним не було продовжено.

Першу половину серпня збірна України перебувала без тренера. Андрій Шевченко оголосив про те, що контракт із ним не було продовжено, після чого УАФ почала пошуки тренера йому на заміну.

Шевченко пропрацював зі збірною України упродовж п'яти років, маючи контракт із Українською асоціацією футболу. Саме ця угода визначала подальшу роботу тренера із національною командою.

У договорі Шевченка з УАФ була прописана опція продовження, яка вступала у силу після закінчення чемпіонату Європи, 31 липня. Вона передбачала, що обидві сторони можуть продовжити співпрацю ще на півтора року за умов наявності згоди як від тренера, так і від УАФ.

Проте у підсумку Українській асоціації футболу довелося шукати нового тренера. Із Сергієм Ребровим, який очолив влітку "Аль-Айн" з ОАЕ УАФ не змогла домовитися через наявність зобов'язань Реброва перед новим клубом. У підсумку команду очолив Олександр Петраков - тренер отримав посаду виконувача обов'язків.

Читайте також: Олександр Петраков - виконуючий обов'язки головного тренера збірної України з футболу

Із Петраковим збірна України відновила відбір на чемпіонат світу-2022 (який було розпочато саме Шевченком) з нічийного результату проти Казахстану (2:2). А перед наступним поєдинком проти Франції прес-конференцію щодо причин свого відходу дав і екстренер збірної України.

Що сказав Андрій Шевченко про свій відхід та контракт із УАФ?

Екстренер збірної України звернув увагу на те, що з його боку було бажання продовжувати контракт із УАФ і, відповідно, залишатися на посаді головного тренера. Проте Українська асоціація футболу на чолі з президентом Андрієм Павелком не були з ним зв'язку, після чого він повідомив у соцмережах, що його контракт підійшов до кінця.

Суспільне Спорт приводить ключові тези з брифінгу Шевченка.

 • Про п'ять років у збірній України

"Це були чудові п'ять років, я отримав неймовірне задоволення. Ми були як одне ціле".

 • Про те, чому не продовжив контракт зі збірною України

"Найважливіше питання, мабуть, полягає в тому, чому я та моя команда не продовжили роботу з національною командою. Після чемпіонату Європи ми прийняли рішення продовжити контракт, зробити пролонгацію. Після прильоту в КиївМається на увазі після вильоту в 1/4 фіналу Євро-2020 та повернення команди до Києва я зустрівся з президентом [УАФ] Павелком, де сказав йому про це. Він відповів, що не готовий зараз обговорювати цей момент, тому я полетів у відпустку. Я зустрівся з ним ще раз на фіналі чемпіонату Європи - про продовження контракту не говорили".

 • Про те, чому першим повідомив про закінчення контракту

"Мій контракт завершився 30 червня, тому я повідомив про це у соціальних мережах. У жодному разі я не говорив про те, що йду, а тільки оголосив усім, що мій контракт закінчився".

 • Чому проводить прес-конференцію через місяць після відходу

"Чому прес-конференція проходить лише сьогодні (п'ятниця, 3 вересня, - прим. ред.)? Бо я чекав, коли мої помічники звільняться і всі ми зможемо приїхати до Києва. Ми прийшли разом, працювали разом, і я вважав правильним, щоб вони теж мають брати участь у цій прес-конференції. Ми не збиралися йти зі збірної. Ми сказали, що хочемо продовжити контракт".

 • Про домовленість щодо контракту, яка була з УАФ

"Контракт був підписаний 1+1.5 роки. Після чемпіонату Європи була домовленість, що дві сторони, якщо хочуть пролонгувати, то контракт продовжується. У нас є юрист, він може пояснити нюанси, як контракт продовжується. Чому я попросив підписати федерацію 1+1.5 роки? Тому що вважав за правильне, щоб підвести підсумки після чемпіонату Європи. Якщо б команда виступила вдало, то був би сенс продовжувати, і ми хотіли. Наше бажання було, ми лише включилися у відбір на чемпіонат світу".

 • Про розмови із Андрієм Павелком щодо контракту

"Я констатую факти. Тут лише два тижні і дуже багато чую розмов. Гадаю, що і вболівальники, і все суспільство повинні знати усі деталі. Зараз у нас контактів з Андрієм Павелком немає. Ні дзвінків, ні СМС. СМС була з побажаннями у подальшій кар'єрі".

 • Чи були офіційні листи від УАФ про продовження контракту

"Отримував дуже багато запрошень від УЄФА та ФІФА. На цю електронну пошту мені не надходило жодного листа - це моя офіційна переписка з УЄФА та ФІФА. Я у ЗМІ уперше дізнався, що були надіслані якісь папери".

 • Чи планувалися зміни в новий контракт

"Ця пролонгація була вже омовлена. Були правила, які були омовлені. Тим паче, що упродовж п'яти років мій контракт та моїх помічників був однаковий. Одна і та ж цифра. Ніяких [розмов про зміни у контракті] не було".

 • Чи подаватиме в суд на УАФ

"Суд? Ні, я в жодному разі не буду цього робити. Розповідаю ситуацію, яка є. Суспільство має знати, багато вболівальників. Штаб провів гарну роботу, тому я про це говорю напряму".

Що відомо про роботу Шевченка в збірній Україні

 • Працював у національній команді з 2016 року, спочатку - як асистент головного тренера Михайла Фоменка (Євро-2016), потім - як головний тренер
 • Робота у збірній Україні стала першою для Андрія Шевченка - до цього він не працював у якості тренера
 • Із Андрієм Шевченком збірна України провела два повноцінні відбори - на чемпіонат світу-2018 (третє місце) та на Євро-2020 (перемога в групі). А також розпочав із командою відбір на чемпіонат світу-2022 (три матчі - три нічиїх).
 • Під керівництвом Андрія Шевченка збірна України виступила на чемпіонаті Європи. А також досягла найкращого результату - вихід у плей-оф та участь у чвертьфіналі.
 • Останній матч збірна України під керівництвом Андрія Шевченка провела проти Англії, програвши з рахунком 0:4.
 • Відбір на чемпіонат світу-2022 Шевченко та збірна України розпочали з трьох нічиїх - проти Франції, Фінляндії та Казахстану з рахунком 1:1.

Як Україна шукала нового тренера: хронологія подій

 • Влітку 2020-го Шевченко уклав новий контракт зі збірною України. Він був підписаний за схемою "1+1.5" та передбачає можливість продовження угоди на півтора року.
 • Перед стартом Євро-2020 президент УАФ Андрій Павелко був переконаний, що у Шевченка немає підстав припиняти роботу в збірній і що все йде до того, що команда лишиться з тим самим тренером до чемпіонату світу-2022, якщо туди відбереться. Проте не виключав можливості, що Шевченко піде зі збірної раніше, якщо отримає вигідну пропозицію.
 • Після завершення виступу України на Євро-2020 і поразки проти Англії у чвертьфіналі Шевченко заявив, що прийматиме рішення про своє майбутнє спільно з УАФ після аналізу турніру.
 • Згодом у інтерв'ю Sky Sports Андрій Шевченко знову розповів про наміри очолити клуб. І натякнув, що після п'яти років роботи зі збірною хотів би попрацювати у якомусь клубі.
 • 1 серпня. Шевченко повідомив про свій відхід зі збірної України. На наступний день після цього УАФ підтвердила, що Шевченко більше не є тренером збірної України.
 • 6 серпня. Видання Meta-ratings.com.ua повідомляє, що новим головним тренером збірної України стане Сергій Ребров. Цю інформацію згодом підтвердив ексочільник Комітету збірних УАФ Мирон Маркевич підтвердив.
 • 8 серпня. ЗМІ з ОАЕ повідомляють, що "Аль-Айн" не дав дозволу УАФ на підписання контракту з Ребровим. У той же день очільник УАФ Андрій Павелко підтвердив, що хотів би бачити Реброва на посаді головного тренера, але розповів про ймовірні нюанси з його призначенням.
 • 9 серпня. Підсумки засідання Виконкому УАФ - головний тренер не призначений, йдуть перемовини із потенційними кандидатами. Черед два дні видання Dynamomania та Meta-ratings.com.ua повідомили, що альтернативою Реброву є тренер України U18 Олександр Петраков, який погодився очолити збірну.
 • 12 серпня. Коментар Сергія Реброва - погоджується на роботу зі збірною України, але лише за умов відповідного рішення клубу "Аль-Айн".
 • 17 серпня. Виконувачем обов'язків тренера збірної України став Олександр Петраков.
На початок