"Прострочення як такого немає", — чиновник розповів про реконструкцію скверу в Миколаєві

"Прострочення як такого немає", — чиновник розповів про реконструкцію скверу в Миколаєві

"Прострочення як такого немає", — чиновник розповів про реконструкцію скверу в Миколаєві Фото: Суспільне Миколаїв

Кінцевий термін виконання підрядних робіт у сквері "Миколаївський"— 15 вересня 2021-го року. Поки прострочення терміну договору між підрядником та департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради немає.

Про це в ефірі програми "Сьогодні.Головне" розповів заступник начальника відділу кадрів та юридичного забезпечення департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Ігор Набатов.

За словами Ігоря Набатова, відповідно до умов договору між департаментом та товариством з обмеженою відповідальністю "Благоустрій-НК" передбачено, що на час здійснення будівельних робіт відповідає за об’єкт саме підрядна організація, фактично йому передається будівельний майданчик.

Факт початку будівельних робіт означає, що ним прийнятий майданчик. І поки роботи не будуть виконані за все, що там відбувається, відповідає підрядник.

"У розділі договору "Відповідальність" зазначено, що за прострочення виконання зобов’язання передбачено пеня у розмірі 0,1 відсотка від суми прострочення виконання зобов’язання. У випадку, якщо це відбувається більше, ніж на 30 днів, додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків від суми прострочення виконання зобов’язання", – говорить Ігор Набатов.

Заступник начальника відділу кадрів та юридичного забезпечення департаменту ЖКГ Миколаївської міськради розповів, що повинно бути прийняте рішення, виходячи з остаточної мети. Якщо мета виконати роботи саме цією підрядною організацією, то чекати, щоб підрядник виконував свої роботи, а за прострочення виставляти штрафні санкції — пеню, штрафи.

Другий варіант розірвання договору — це надасть можливість оголосити новий тендер і запустити процедуру з новою підрядною організацією щодо закінчення виконання робіт на об’єкті. Тут, за словами Ігоря Набатова, постає питання: чи буде чинний підрядник виконувати роботи, — а потім вже будемо розбиратися щодо штрафних санкцій. Чи він взагалі не буде виконувати роботи, тому є сенс розірвати договір і укласти новий з іншою організацією.

Але при фактичному розірванні договору, якщо це буде зроблено через кілька днів після закінчення строку виконання робіт по об’єкту, штрафні санкції будуть мінімальними, тому що санкції нараховуються саме за прострочення виконання зобов’язань.

Читайте також: "Реформа харчування: як годуватимуть дітей в шкільних їдальнях Миколаєва"

"Чинне законодавство передбачає такого суб’єкта, як особа, яка здійснює технічний нагляд. Є постанова Кабінету Міністрів № 903 від 11 липня 2007 року "Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури". Технічний нагляд здійснює особа, яка слідкує за якістю виконання робіт та кількістю виконаних робіт", — додає Ігор Набатов.

Член виконавчого комітету Миколаївської міської ради Микита Плєханов розповів, що ситуацію зі сквером вважає неприпустимою.

"Я знаю точно, що один із депутатів Інгульського району — Андрій Янтар, звертався до департаменту житлово-комунального господарства з вимогою щодо прийняття якогось діла, тому що неприпустимо, наприклад, коли кладуть плитку, а вона просто валяється та її розносять місцеві, та будь-які будівельні роботи не здійснюються", — говорить Микита Плєханов.

За його словами, з підрядниками потрібне не просто розривати договори, а враховуючи, що вони заподіяли шкоду, в тому числі й бюджету Миколаєва, то необхідно застосовувати штрафні санкції, і робити так, щоб у майбутньому вони не могли брати участь в якихось підрядних роботах, які стосуються миколаївського бюджету.

За словами генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю "Благоустрій-НК" Юрія Яковенка, роботи переривали з об’єктивних причин.

"Не було дозволу з державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). Не те що дозволу, а якісь моменти були та призупинила ДАБІ. Не було технагляду. Потім з'явився технагляд – у нього не та ліцензія була. Дев'ять місяців не платили. Минулого року (2020-го – ред.) почалися роботи, а виплат – не було", – каже Юрій Яковенко.

За словами заступника начальника відділу кадрів та юридичного забезпечення міського департаменту житлово-комунального господарства Ігоря Набатова, цьогоріч сквер не здадуть в експлуатацію, адже роботи фінансуються поступово.

Що відомо

  • Аукціон на проведення реконструкції скверу "Миколаївський" оголосили другого жовтня 2020 року. З пропозицією 14 мільйонів і майже 209 тисяч гривень перемогла фірма "Благоустрій-НК", з якою і підписали договір 17 листопада.
  • Третього вересня 2021 року поновили роботи з реконструкції скверу "Миколаївський". Департамент житлово-комунального господарства сплатив усю суму, заплановану на 2021 рік. Підрядник має виконати умови договору до 15 вересня.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди