США підтримуватимуть Україну на шляху до вступу в НАТО – Байден

США підтримуватимуть Україну на шляху до вступу в НАТО – Байден

США підтримуватимуть Україну на шляху до вступу в НАТО – Байден
Фото: Ангеліна Карякіна / Суспільне

Сполучені Штати Америки продовжать підтримувати прагнення України щодо вступу до Північноатлантичного альянсу та Євросоюзу.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного Ангеліна Карякіна, про це під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським заявив президент США Джозеф Байден.

"Сполучені Штати Америки залишаються переконливо прихильними суверенітету та територіальній цілісності України перед лицем російської агресії, і наша підтримка євроатлантичного прагнення України залишається непохитною", – наголосив Байден.

Читайте також: Візит Зеленського до США: зустріч з Байденом та стратегічні угоди. Текстовий онлайн

Він додав, що планує обговорити із Зеленським подальшу підтримку Сполученими Штатами України у її просуванні щодо досягнення демократичних реформ та її інтеграції в Європу.

"Україна і Сполучені Штати Америки мають спільні цінності, і ми також непохитно віддані досягненню нашої довготермінової цілі щодо Європи, щоб вона була цілісною, вільною і мирною", – зазначив президент США.

Своєю чергою, Володимир Зеленський зауважив, що хотів би обговорити з президентом Байденом його бачення ролі і термінів вступу України до складу НАТО, а також можливу роль Сполучених штатів та їхнє залучення у процес мирного врегулювання на Донбасі.

"Також би хотів обговорити з президентом Байденом його бачення ролі і терміни України в НАТО. І яка може бути роль Сполучених штатів та їх залучення у процес мирного врегулювання на Донбасі".

Які перспективи вступу України до НАТО

Відповідно до статті 10 Північноатлантичного договору, НАТО залишається організацією відкритою для прийому нових країн. На саміті Альянсу у Вашингтоні в червні 1999 року було формалізовано процедуру прийому нових членів до Альянсу на основі плану дій щодо членства у НАТО.

При цьому на саміті у Бухаресті у 2008 році Україна не отримала План дій щодо членства в НАТО.

План дій щодо членства надає поради, допомогу та практичну підтримку з урахуванням індивідуальних потреб країн, які бажають приєднатися до Альянсу. ПДЧ є програмою для претендентів, де пропонується перелік заходів, з якого вони можуть вибрати саме ті, які, на їхню думку, є найраціональнішими з точки зору сприяння їх підготовці до вступу в НАТО. Кожна країна-претендент наповнює план "своїм змістом, обставинами та необхідними діями".

Окремою статтею декларації Вашингтонського саміту НАТО зазначено, що від країни-претендента на вступ в НАТО очікується, що вона "буде вирішувати мирними способами міжетнічні конфлікти та зовнішні територіальні суперечки, в тому числі й претензії стосовно невоз'єднаних земель та суперечливі питання внутрішньої юрисдикції, відповідно до принципів ОБСЄ та з метою встановлення добросусідських відносин"

Успішне виконання є плану не гарантує автоматичного приєднання до НАТО. Кожна країна-член альянсу має дати згоду на його розширення навіть після надання та виконання ПДЧ, згідно з параграфом 8 декларації Мадридського саміту НАТО 1997 року та декларацією Вашингтонського саміту 1999 року.

Наразі єдиною країною, яка має статус учасника Плану дій щодо членства у НАТО є Боснія та Герцоговина, яка отримала даний статус у 2010 році.

Що відомо

  • Зеленський прибув з візитом до США 31 серпня. Це його перша зустріч із президентом США Байденом. Повідомлялось, що Зеленський та Байден мають обговорити співпрацю в оборонній сфері, "Північний потік-2" та війну на Донбасі.
  • 1 вересня Володимир Зеленський має зустрітися з представниками великого американського бізнесу.
  • Сполучені Штати Америки виділять Україні дострокову військову допомогу у 60 мільйонів доларів. Вона передбачає також надання протитанкових систем Javelin та інших видів озброєнь.
  • Зеленський у межах візиту до США презентував План трансформації України, який стосується, зокрема, перетворень у військовій та економічній сферах. Захід відбувся у резиденції першого президента США Джорджа Вашингтона Маунт-Вернон. Зеленський розповів, що План містить кілька складових: безпека, інфраструктура, енергетична безпека, економічне зростання.

Читайте також

Про що делегати України говоритимуть з Google та Apple у США. Пояснює Федоров

Зустріч Зеленського і Байдена на тлі урагану та ультиматуму талібів: чого чекати Україні

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок