Президенти Володимир Зеленський та Джозеф Байден мають обговорити співпрацю в оборонній сфері, "Північний потік-2" та війну на Донбасі.
Про це Суспільному розповів політичний радник посольства США в Україні Девід Геренбек, виконувач обов’язків заступника Голови Місії США в Україні
"Ми точно хочемо говорити про безпеку, тому що, очевидно, що безпека важлива для обох наших країн. Ми збираємося говорити про економіку. Тому що розвиток економіки надзвичайно важливий, і ми маємо зрозуміти, як для цього співпрацювати. І ми врешті-решт ми збираємося говорити про наші відносини, відновлення наших відносин. Тому що через пандемію це було важко зробити", — розповів він.
За словами радника, президенти також мають обговорити і будівництво "Північного потоку-2", зокрема угоду між США та Німеччиною.
“Північний потік-2” - це, звісно, питання, що викликає велике занепокоєння в обох країн. І Україна, і Сполучені штати рішуче протистоять “Північному потоку-2”. І я впевнений, що це буде підніматися, це зараз тема, що викликає занепокоєння. Це — тема великого занепокоєння для України, і, зокрема, для США також. Я впевнений, що це буде підніматися. Я не можу сказати точно, якою саме буде ця розмова. Як ви знаєте, що США та Німеччина нещодавно досягли угоди щодо шляхів, щоб допомогти Україні пом’якшити вплив “Північному потоку-2”, і можлива ця угода стане предметом обговорення", — зазначив Геренбек.
Окрім того, за його словами на зустрічі може підніматися питання участі США у врегулюванні ситуації на Донбасі. Однак Геренбек наголосив, що, попри те, що американські партнери хочуть підтримати Україну та "відкриті для діалогу", головна проблема — не в тому, чи братиме Вашингтон участь у перемовинах.
"Я вважаю, що серцевина питання - це не формат перемовин - чи є Сполучені штати за столом, чи ні, серцевина питання це Росія, що вона готова робити, або що зрештою вирішить з її вторгненням до України. Росія - той, хто почав цю війну, Росія - той, хто забрав Крим, Росія зрештою має бути тим, хто ухвалить рішення зупинити такого роду поведінку і бути більш відповідальним світовим жителем", — наголосив радник, додавши, що США прагнуть, щоб "Росія ухвалила правильне рішення".
Що відомо
- США обіцяли надати Україні військову допомогу у 60 мільйонів доларів через "зростання військової активності Росії".
- 31 серпня президент Володимир Зеленський прибув з візитом до США.
- 7 червня Володимир Зеленський провів розмову із президентом США Джозефом Байденом. Байден запросив Зеленського відвідати Сполучені Штати цього літа.
- Раніше Білий дім повідомляв, що візит Зеленського до Вашингтону та зустріч з Байденом відбудеться 30 серпня. Однак згодом стало відомо, що зустріч президента України Володимира Зеленського та президента США Джозефа Байдена у Вашингтоні перенесли на 1 вересня.
- Білий дім та Офіс президента України опублікували різні версії розшифровки телефонної розмови Джозефа Байдена та Володимира Зеленського. Пізніше українська сторона виправила пресреліз, а президент закликав журналістів "дивитися не на слова, а на вчинки".
- На початку серпня Кулеба та голова Офісу президента Андрій Єрмак о 08:00 прибули до Вашингтона для підготовки візиту Володимира Зеленського до США 30 серпня.
Читайте також
Зустріч Зеленського і Байдена на тлі урагану та ультиматуму талібів: чого чекати Україні
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!