Українська делегація провела зустріч у Вашингтоні з представниками компанії Google. Водночас заплановані зустрічі з іншими компаніями, зокрема Apple та Lift.
Про це 1 вересня під час візиту до США повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає кореспондент Суспільного.
"У Сан-Франциско буде багато зустрічей з компаніями: Apple, Lift та іншими компаніями. Моє особисте найбільше очікування – зустріч з венчурними інвесторами з усього світу. Ми будемо презентувати концепцію "фонд фондів", — зазначив міністр.
Він пояснив, що концепція передбачає, аби інвестори вкладали гроші у певний український фонд і на додаток уряд надає таку ж саму — вже вкладену суму.
Читайте також: Зеленський у США презентував план трансформації України. Що він передбачає
"Таким чином ми гарантуємо грошима й організаційно, що ми будемо опікуватись цим питанням і від цього виникає довіра до України, до того, що держава сама може інвестувати в проєкти. Це тригер для всього світу: якщо будуть заходити великі компанії-інвестори в Україну. В нас є конкретне бачення цього фонду, ми проаналізували, як функціонують фонди у світі, і будемо це презентувати", — зауважив глава Мінцифри.
За його словами, на кожну зустріч з різними компаніями делегація має "конкретний план" – що Україна хоче зробити й чого досягнути.
Читайте також: Зустріч Зеленського і Байдена на тлі урагану та ультиматуму талібів: чого чекати Україні
Про що говорили із Google
"У нас вже (у Вашингтоні – ред.) відбулась ключова зустріч з представниками компанії Google: із віцепрезидентом, який відповідає за взаємодію з урядами по всьому світу. Також був представник від Google, який відповідає за наш регіон в Європі. Ми говорили про різні напрямки. І про окрему команду, яка буде модерувати релізи "Дії", для того, щоб Google давав підтвердження дуже швидко, щоб модерація проходила. Тим паче, що у нас багато релізів, "ковідна" історія. Бета-тестування "ковідних" сертифікатів місяць було на розгляді в Google. Це нереально довго", — розповів чиновник.
Як зазначив Федоров, окремо говорили про автоматичні алгоритми в Youtube, де не потрібен людський фактор, а є алгоритми, як, наприклад Youtube-музика, де потрібна авторська підбірка, яка генерується в ручному режимі.
Читайте також: США нададуть Україні 60 млн доларів військової допомоги
"За нашою інформацією, цю підбірку генерують люди, які знаходяться в Росії. Ми хотіли б, щоб це були українці, тому що це просування українських авторів, музикантів, це грошова винагорода для них. Ми домовились, що у нас з'явиться конкретна дорожня карта, конкретні дедлайни – що можна зробити, а що неможливо. Ця співпраця не почалась сьогодні, ми давно вже співпрацюємо з Google, тому результат буде", — зауважив міністр.
Питання до Apple
Водночас він додав, що Україна вже має результат з Apple: "Ми бачимо, як змінився Apple... музика українська, з'явилося багато альбомів українських авторів, ми отримуємо фідбек від українських авторів. Тому ми хочемо також такого досягнути й з Google".
За його словами, у Мінцифри "багато питань" до гендиректора корпорації Тіма Кука, з яким теж анонсована зустріч.
"Apple відкрила офіційно офіс в Україні. Мені хочеться, щоб Apple store з'явився в Україні, щоб з'явилися освітні програми – це одні з важливих питань, про які будемо говорити", — резюмував чиновник.
Що відомо
- Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що під час візиту української делегації до США, Мінцифри представить "Дію".
- 31 серпня президент Володимир Зеленський прибув з візитом до США. Він проведе низку зустрічей, а 1 вересня — переговори з президентом США Джо Байденом.
- Президенти Володимир Зеленський та Джозеф Байден мають обговорити співпрацю в оборонній сфері, "Північний потік-2" та війну на Донбасі. Про це Суспільному розповів політичний радник посольства США в Україні Девід Геренбек, виконувач обов’язків заступника Голови Місії США в Україні.
- Зеленський планує почати зустріч з Байденом з питань Криму і Донбасу.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!