День знань-2021: скільки вступників зараховані до національних університетів, що на Миколаївщині

День знань-2021: скільки вступників зараховані до національних університетів, що на Миколаївщині

День знань-2021: скільки вступників зараховані до національних університетів, що на Миколаївщині Фото: Суспільне Миколаїв

У 2021 році на Миколаївщині на денну форму навчання до чотирьох національних університетів зарахували 2 395 вступників.

Про це кореспондентам Суспільного повідомили у приймальних комісіях закладів вищої освіти.

Найбільша кількість студентів у 2021 році вступила до Чорноморського національного університету імені Петра Могили — 790 жителів України та ще 30 іноземців, які вступили на перші курс навесні.

За словами відповідального секретаря приймальної комісії ЧНУ імені Петра Могили Анни Алексєєвої, лідерами серед факультетів за набором студентів стали факультет комп’ютерних наук, зокрема на спеціальність інженерія програмного забезпечення зарахували 108 студентів, філологія (германські мови та літератури (переклад включно), (перша – англійська мова) – 63 абітурієнти, право – 58 людей.

Зі слів Анни Алексєєвої, основний етап уже завершився, але з першого вересня розпочинається осінній "донабір", який триватиме з вересня по листопад. Можуть вступити всі абітурієнти, крім зарахування на перший курс денної форми навчання.

Другу позицію серед закладів вищої освіти за кількістю студентів посідає Миколаївський національний університет імені Адмірала Макарова. У Миколаєві на базі повної загальної середньої освіти сюди вступив 501 абітурієнт, ще 253 студенти — на базі диплома молодшого спеціаліста. На заочну форму навчання — 45 студентів.

"Спеціальністю, що мала найбільший попит цьогоріч (2021 року — ред.) стала спеціальність "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", вступили 44 студенти, а на другій позиції "Суднобудування" — 41 людина", — говорить відповідальний секретар приймальної комісії Миколаївського національного університету імені Адмірала Макарова Валерій Комишник.

За словами Валерія Комишника, найбільшу кількість заяв абітурієнти подали на спеціальність "Комп'ютерні науки" — 230.

До Миколаївського національного аграрного університету у 2021 році зараховано 650 студентів, із них на денну форму навчання — 598 людей, на заочну — 52.

Читайте також: "Рейтинг за результатами ЗНО-2021: навчальні заклади Миколаєва посіли останню позицію"

Відповідальний секретар приймальної комісії Миколаївського національного аграрного університету Євген Баркарь розповів, що найбільшу кількість першокурсників набрала спеціальність "Агрономія" — 97. А за кількістю поданих заяв лідирувала спеціальність "Менеджмент" — 301 заява.

Найменшу кількість студентів у 2021 – 2022 навчальному році серед миколаївських вишів зарахували на перший курс до Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського. За словами фахівчині приймальної комісії Анни Кулик, на денну форму навчання зарахували 201 студента, на заочну форму – 30 людей.

Найбільша кількість студентів навчатиметься на спеціальності "Спеціальна освіта" (Освітня програма: Логопедія). Під час вступної кампанії найбільше заяв абітурієнти подали за спеціальностями: германські мови та літератури (перша англійська мова), психологія та спеціальна освіта.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди