За пів століття понад 2 млн людей загинули через небезпечні кліматичні явища — ООН

За пів століття понад 2 млн людей загинули через небезпечні кліматичні явища — ООН

За пів століття понад 2 млн людей загинули через небезпечні кліматичні явища — ООН
. АР

З 1970 по 2019 роки у світі в результаті небезпечних кліматичних, метеорологічних та гідрологічних явищ загинули понад 2 млн людей. Матеріальні збитки від них склали близько 3,64 трлн доларів.

Про це 1 вересня повідомила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), що є спеціалізованою установою ООН.

"У період з 1970 по 2019 рік було понад 11 тисяч стихійних лих, що спричинили понад 2 млн смертей, і 3,64 трлн доларів збитків за оновленими даними", — йдеться у доповіді.

Зазначається, що у світі за останні 50 років суттєво збільшилася кількість пов'язаних з погодою лих. Підкреслюється, що "зміна клімату призводить до збільшення числа екстремальних погодних явищ", на які припало "45% всіх зареєстрованих смертей і 74% всіх зареєстрованих економічних збитків".

Зокрема, 44% катастроф були пов'язані з повенями (річкові повені 24%, загальні повені 14%), а 17% — з тропічними циклонами. Тропічні циклони та посухи були найпоширенішою небезпекою для збільшення смертності (38% та 34% смертей).

Читайте також: Вчені розробили нову систему штучного інтелекту для прогнозування танення льоду в Арктиці

"З точки зору економічних збитків, 38% були пов'язані з тропічними циклонами, тоді як на різні види паводків припадає 31%, річкові паводки (20%), загальні повені (8%)", — йдеться у дослідженні.

Також там додається, що 91% з усіх смертей припадає на країни, що розвиваються. Найбільше людей померло через:

  • посуху (близько 650 тисяч смертей);
  • шторми (понад 577,2 тисячі смерті);
  • повені (близько 58,7 тисячі смертей);
  • високі температури (понад 55,7 тисячі смертей).

Найбільші економічні збитки спричинили шторми (521 млрд доларів) та повені (115 млрд доларів). Повені були найпоширенішими серед зафіксованих типів погодних, кліматичних та водних катастроф, однак шторми мали найбільший людський та економічний збиток.

За пів століття понад 2 млн людей померли через небезпечні кліматичні явища — ООН
ВМО
Читайте також: Третина дерев світу знаходяться під загрозою зникнення — звіт

Водночас в організації вказують, що у деяких країнах існують труднощі у спостереженні за погодою, особливо в Африці та острівних державах, що "підриває точність ранніх попереджень на місцевому та глобальному рівнях". Крім того, лише половина із 193 членів ВМО мають системи раннього попередження погодних небезпек.

Автори доповіді констатували, що смертність у результаті природних лих знижується: якщо у 1970-х і 1980-х роках щодня реєструвалися в середньому 170 пов'язаних з ними смертей, то у 2010-х роках цей показник зменшився до 40. Водночас зростають економічні збитки. У 2010-2019 роках щоденні матеріальні втрати становили в середньому 383 доларів, що в 7 разів перевищує аналогічний показник за 1970-1979 роки.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок