Дитина у термінальній комі: лікарі розповіли про стан хлопчика з Черкас

Дитина у термінальній комі: лікарі розповіли про стан хлопчика з Черкас

Оновлено
Дитина у термінальній комі: лікарі розповіли про стан хлопчика з Черкас
. Суспільне Черкаси

Стан хлопчика з Черкас, якого ймовірно покусали собаки, стабільно важкий. Дитина перебуває у термінальній комі, повідомила Суспільному лікарка-анестезіолог обласної дитячої лікарні Світлана Федченко.

За її словами, діяльність мозку наднизька, її ледь фіксують прилади, а дихає дитина лише завдяки апарату штучного дихання:

"Дитина під'єднана до апаратів, кровообіг підтримують медикаментами, організм не в силі підтримати тиск".

Хлопчик в лікарню поступив по "швидкій" з ознаками мозкової коми третього ступеня, додала лікарка.

"24-го серпня хлопчика в лікарню привезла швидка, його супроводжувала бабуся. Що сталося та як дитина отримала травми, бабуся не змогла розповісти", — зауважила Світлана Федченко.

Як розповіла медична директорка Черкаської обласної дитячої лікарні Наталія Волчкова, дитину привезли у вкрай важкому стані:

"Дитина була без свідомості, в комі. Були численні садна на тілі, гематома лобної частини голови, рвана рана нижньої губи, рана вуха і дефекти тканин округлої форми по тілу на лівому стегні".

За словами лікарки, під час детального огляду медики виявили пролежні на куприку і на потилиці.

"Лікарі виявили пролежні на тілі хлопчика. Це може свідчити про те, що дитина страждала вже не перший день і садна по тілу були різного ступеню заживлення".

Також лікарка зауважила, що аналіз крові у дитини показав, що рівень гемоглобіну крові був наднизький — 51, це говорить про те, що дитина не доїдала чи навіть не їла.

"Рваних ран, як від укусів тварин чи відбитків зубів, не було. Це переважно садна, гематоми", — додала Наталія Волчкова.

Характер цих ран визначатимуть спеціалісти судмедекспертизи.

За словами директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігоря Фесуна, увечері 24-го серпня викликала швидку бабуся:

"Вона викликала швидку, сказала, що, на її думку, в дитини черепно-мозкова травма. За її словами, в дитини на голові була велика гематома, він дві доби майже нічого не їв і зранку вона не може його розбудити".

Ігор Фесун зауважив, що бригада медиків на місці побачила, що дитина без свідомості, з великою гематомою на голові, у нього також була рана на вусі, травма губи, частково відсутній статевий орган. Супроводжувала в лікарню травмованого хлопчика бабуся з внучкою. Вона розповіла, що мати дитини з чоловіком на операції в Києві. Також Ігор Фесун додав щодо відсутності частини органів у дитини — ці травми незрозуміло коли отримані.

Наразі найсерйознішою — від якої залежить життя дитини — є черепно-мозкова травма, розповіла лікарка-анестезіолог Світлана Федченко. Є також внутрішня та поверхнева гематоми. Найважче, за словами медикині, це сильний забій мозкової тканини, яку показала комп'ютерна томографія. Щодо інших травм, то це подряпини, дефекти шкіри, запальні процеси навколо вух та статевих органів. За її словами, за п'ять днів, які хлопчик лежить у лікарні, приходила бабуся:

"Вона приходила ввечері, після п'ятої-шостої години. Тільки сьогодні ми побачили її вдень".

Мати та батько, за її словами, лише телефонували. Також до дитини приходили представники батьківського комітету класу. Під час перебування журналістів у лікарні до травмованого хлопчика прийшла бабуся, однак спілкуватися відмовилася.

Класна керівниця хлопчика Юлія Головкіна розповіла, що батьки успіхами дитини цікавилися щодня, питали про оцінки, поведінку.

"Хлопчик життєрадісний, світлий, завжди усміхнений, ладить з однолітками. Читає краще всіх у класі, гарно вирішує завдання. Творча, товариська дитина", — зазначила вона.

Паркан подвір'я, де живе родина травмованої дитини, межує з Дитячим парком. Начальник охорони "Дирекції парків" Олександр Аліфанов розповів, що сварку з цього двору охоронець парку чув 18 серпня. А от 24-го ніхто нічого не чув:

"Сторож тут працює цілодобово. Він бачив тільки, як до цього подвір'я приїжджали три екіпажі поліції".

Додав, що іноді охорона з цього двору чує достатньо гучний гавкіт собак.

Читайте також: У Черкасах дитину покусали собаки. Вона у лікарні у вкрай тяжкому стані

Сусіди бояться говорити на камеру, від коментарів відмовляються. Пан Микола, який живе неподалік цього будинку, розповів, що чув про випадки коли собаки з цього двору нападали на людей:

"Це було не раз. Минулого року теж таке було", — розповів він.

П'ять років тому собаки з цього подвір'я покусали черкащанку Анастасію. Сталося це біля Дитячого парку по Хрещатику:

"Це були чотири алабаї. Господарі вийшли та відтягнули собак. Щоправда, не відразу, бо на команди вони не реагували. Потім мені допомогли піднятися і сказали "Йди звідси".

За словами жінки, найбільш травмованими після нападу собак у неї були ноги. Суди з власниками собак тривали довгий час.

"Суд призначив їм виплатити мені моральну компенсацію. Однак цього не було, бо як з'ясувалося, їм немає з чого сплатити ці кошти. Вони до мене за ці роки жодного разу не звернулися".

Також Анастасія додала, що від сусідів чула про постійні конфлікти з власниками собак.

"Коли цих алабаїв вилучили, я думала, що нарешті це припиниться, але коли дізналася, що сталося з хлопчиком, зрозуміла, що проблема не вирішилася", — зазначила жінка.

Як повідомила речниця Нацполіції області Зоя Вовк, за словами бабусі хлопчика, дитина отримала травми після падіння з купи цегли у дворі:

"Хлопчик виліз на купу з цеглою, з якої впав і отримав травми. Протягом п’яти днів він перебував вдома, бабуся намагалася самостійно надавати домедичну допомогу. Коли побачила, що він лежить без свідомості, викликала швидку. У реанімаційному відділенні хлопчика оглядали медики та експерт. Травми, які є у нього, характерні падінню, також є подряпини на кінцівках рук і ніг. Слідів від укусів тварин не виявлено, всі органи у дитини на місці", — повідомила речниця.

Перший заступник керівника Черкаської окружної прокуратури Артем Шляхов розповів, що у прокуратурі відкрили та розслідують два кримінальні провадження: за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження. та ч. 3 ст. 135 Залишення в небезпеці, що спричинило тяжкі наслідкиКримінального кодексу України.

Санкція статті 128 передбачає два роки позбавлення воліЦе такий вид покарання, при якому людина повністю ізолюється від суспільства в установах закритого типу, за ч. 3 ст. 135 — до восьми років.

"Другу статтю, а саме ч. 3 ст. 135 відкрили, оскільки були відомості про те, що дитина була госпіталізована не в день отримання травм. Підозри на цей час не вручені, оскільки триває слідство. Також прокуратура перевіряє, чи не перебуває родина на обліку у соціальних службах. Бабуся хлопчика перебуває під судовим слідством, оскільки у минулих роках по ній скеровувалось кримінальне провадження за нанесення легких тілесних ушкоджень та за грабіж. На засідання вона систематично не з'являлась, останнє засідання було у 2020 році, після чого її оголосили у розшук. Служби, які цим займались, навідувались до неї додому, де вона і написала пояснювальну записку, що зобов'язується надалі засідання відвідувати", — зазначив Артем Шляхов.

Наразі з’ясовуються обставини, за яких хлопчик отримав тілесні ушкодження, призначили судово-медичну експертизу.

"Водночас слідством встановлені дані, що можуть свідчити про залишення у небезпечному для життя стані та без допомоги травмованого хлопчика, який її потребував та з об’єктивних причин був позбавлений можливості вжити заходів до самозбереження", — розповіли в пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.

Крім того, служба у справах дітей з’ясовує стан утримання та умови проживання дитини, перевіряють повноту виконання його батьками обов’язків щодо виховання та розвитку дитини.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок