На Черкащині підозрюють хірурга у недбальстві, яке призвело до смерті пацієнта

На Черкащині підозрюють хірурга у недбальстві, яке призвело до смерті пацієнта

Коридор лікарні
Коридор лікарні. Фото: Суспільне Черкаси

На Черкащині хірурга однієї з лікарень підозрюють у недбальстві, що призвело до смерті пацієнта.

Медику оголосили підозру, повідомила Суспільному в. о. речниці Черкаської обласної прокуратури Світлана Чубенко.

За інформацією слідства, 60-річний пацієнт поступив у стаціонарне відділення місцевої лікарні.

"У березні 2024 року в лікарню поступив чоловік для проведення операції, а саме видалення жовчного міхура та подальшого лікування. Лікар не провів попереднє обстеження хворого. та провів оперативне втручання. У післяопераційний період він не направив пацієнта на дослідження та призначив недостатню антибактеріальну терапію, що призвело до смерті", — зазначила Світлана Чубенко.

За фактом неналежного виконання професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворого за ч. 1 ст. 140 КК України.Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, — карається позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк., лікарю повідомили підозру, розповіла речниця Головного управління поліції Черкаської області Зої Вовк.

Зі її слів, якщо провину лікаря доведуть, то йому загрожує покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Наразі тривають слідчі дії.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок