Які графіки відключень світла діятимуть на Черкащині 16 травня — обленерго

Які графіки відключень світла діятимуть на Черкащині 16 травня — обленерго

Важливо
Працівник "Черкасиобленерго"
Працівник обленерго. Суспільне: Черкаси

16 травня з 00:00 до 24:00 по Черкаській області будуть застосовані графіки погодинних відключень (ГПВ).

Про це Суспільному повідомили в пресслужбі "Черкасиобленерго".

Як розповіли в пресслужбі, такі дії допоможуть зробити контрольовані відключення більш передбачуваними для споживачів, а роботу енергосистеми більш безпечною.

Години відсутності електропостачання:

  • 00:00-02:00 1 черга
  • 02:00-04:00 2 черга
  • 04:00-06:00 3 черга
  • 06:00-08:00 4 черга
  • 18:00-20:00 5 черга
  • 20:00-22:00 6+1 черги
  • 22:00-24:00 2 черга

Спеціальні графіки аварійних відключень застосовуються у випадках, коли необхідно дуже швидко та у великих обсягах знизити навантаження, що споживається з об’єднаної енергосистеми України. При їх застосуванні відключення споживачів здійснюється з центрів живлення, незалежно від категорійності. При цьому час на застосування цих графіків при отриманні відповідної команди від персоналу НЕК "Укренерго" складає три-п'ять хвилин.

Час на застосування графіків аварійних відключень складає до 15 хвилин. При цьому здійснюється відключення як юридичних, так і побутових споживачів.

Спрогнозувати момент, коли виникне необхідність застосувати спеціальних графіків аварійних відключень та графіків аварійних відключень неможливо.

Графіки погодинних відключень застосовуються у випадках, коли НЕК "Укренерго" заздалегідь встановлено, що в енергосистемі України є дефіцит генерованої потужності.

"Наразі графіки погодинних відключень не застосовують, втім, у разі погіршення ситуації в енергосистемі, спричиненої пошкодженням об’єктів генерації електроенергії, вони можуть бути введеними в дію", — пояснили в обленерго.

На сайті Товариства є графіки погодинних відключень, які мають шість черг. Переглянувши графік, споживач може дізнатися, в якій черзі він знаходиться. Ознайомитися можна у розділі "Графіки/Перелік черг графіків погодинних відключень" за посиланням.

У "Черкасиобленерго" зазначили, що наразі графіки погодинних відключень у Черкасах та Черкаській області для населення не застосовуються, інформація надається лише для роз'яснення та ознайомлення.

Також з огляду на складну ситуацію в об’єднаній енергосистемі країни побутових споживачів, організації, відомства та підприємства просять зменшити споживання електроенергії та раціонально використовувати енергоємні прилади, особливо в пікові години: вранці з 7:00 до 10:00 і ввечері з 18:00 до 22:00.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок