На відреставрованій картині Вермера знайшли Купідона, якого не помічали 300 років

На відреставрованій картині Вермера знайшли Купідона, якого не помічали 300 років

На відреставрованій картині Вермера знайшли Купідона, якого не помічали 300 років

Реставратори з німецької галереї Gemäldegalerie Alte Meister в Дрездені знайшли на картині голландського художника XVII ст. Яна Вермера ще одну картину. Відкриття на полотні "Дівчина, що читає лист біля відкритого вікна" фігури Купідона дозволяє припустити, що картина насправді є романтичною, а не похмурою.

Дрезденська картинна галерея старих майстрів вперше показала на своєму сайті зображення відреставрованого полотна Яна Вермера "Дівчина, що читає лист біля відкритого вікна" (близько 1657-1659), на якому нарешті повністю видно розчищену фігуру Купідона. Її розкриття настільки радикально змінило композицію однієї з найзнаменитіших робіт майстра, що музей тепер говорить про "нового" Вермера.

Реставратори дізналися про існування на полотні римського бога кохання після рентгенівського знімка в 1979 році. Спочатку передбачалося, що картину перемалював сам автор, але у 2017 році з'ясувалося, що хтось зіпсував полотно вже після смерті художника.

Виявилося, що шар фарби, який закриває оголеного Купідона на стіні, було нанесено іншою рукою. При знятті лаку XIX ст. реставратори помітили, що "характеристики розчинності" фарби в центральній частині полотна, там, де довгі роки усі бачили тільки глуху стіну за спиною дівчини, інші, ніж на решті поверхні картини.

На полотні зображена дівчина, яка читає листа, ймовірно, любовного, тому що яблука і персики у вазі є натяком на гріхопадіння Адама і Єви та несуть еротичний підтекст. Відкрите вікно трактується як бажання вирватися із замкнутого приміщення.

Раніше непомічена картина з Купідоном займає майже весь простір стіни за її спиною, роблячи композицію більш активною та насиченою, а героїня не здається такою покинутою і самотньою.

Новий шар був доданий через кілька десятиліть після створення картини, отже, сам Вермер не міг замалювати Купідона. "Це найсенсаційніша подія у всій моїй кар'єрі", – казала у 2019 році старший реставратор музею Ута Найдхардт. На її думку, "тепер це зовсім інший твір".

Оновлене полотно вперше за століття буде представлено в первісному вигляді на виставці, яка пройде з 10 вересня 2021 року в Дрездені.

Раніше художня галерея Мауріцгейс в Гаазі виклала в мережу найдетальніше зображення картини Вермера "Дівчина з перловою сережкою". Розмір фотографії становить 10 гігапікселів (1 гігапіксель дорівнює мільярду пікселів), завдяки чому розглянути можна навіть найдрібніші тріщини на полотні.

Читайте також

Від да Вінчі до Босха: 10 картин, які найчастіше шукали в Ґуґлі у 2020 році

Художній музей Амстердама виклав в мережу 709 тисяч оцифрованих експонатів з власної колекції

Виставки руками та очима художників: експозиції, що увійшли в історію мистецтва

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше