Відновлення старовинної чавунної огорожі в Миколаївській обсерваторії. Що відомо

Відновлення старовинної чавунної огорожі в Миколаївській обсерваторії. Що відомо

Відновлення старовинної чавунної огорожі в Миколаївській обсерваторії. Що відомо Фото: Олександра Супрун / Суспільне Миколаїв

На території Миколаївської астрономічної обсерваторії триває відновлення старовинної чавунної огорожі, яку встановили у 1821 році.

Інформацію про це кореспондентам Суспільного Миколаїв підтвердив директор Миколаївської обласної обсерваторії Олександр Шульга.

З червня 2021 року роботи на благодійній основі виконує підприємство "Антарес-Буд". Завершити роботи планують до 29 грудня 2021 року.

У 1990-ті роки огорожу частково зруйнували шукачі металу. Можливість відновлення чавунної огорожі з'явилась у 2004 році – науково-дослідний інститут "Миколаївська астрономічна обсерваторія" отримав допомогу від благодійного фонду "Миколаїв-2000" у розмірі 15 тисяч гривень, що стало поштовхом до початку відновлення огорожі.

У 2004 році уклали договір з Чорноморським суднобудівним заводом на виготовлення чавунних виробів, а саме 18 напівсекцій огорожі, 18 верхніх планок та 12 круглих фрагментів.

Відновлення старовинної чавунної огорожі в Миколаївській обсерваторії: яка вартістьФото: Олександра Супрун / Суспільне Миколаїв

За словами Олександра Шульги, загальна вартість замовлення склала 30 тисяч гривень, з них 16,5 тисяч – гроші благодійників, а 13,5 тисяч гривень – фінансування від Міністерства освіти та науки України.

Як вартість відновлення чавунної огорожі в Миколаївській обсерваторіїФото: Олександра Супрун / Суспільне Миколаїв

Для встановлення виготовлених чавунних елементів огорожі на місце зруйнованих, тобто для початку відновлюваних робіт, у 2019 році виготовили проєктну документацію та проведели експертизу. Загальна вартість проєкту та експертизи – 12 357, 15 грн. Гроші надало Міністерство освіти та науки України.

Відновлення старовинної чавунної огорожі в Миколаївській обсерваторії: яка вартістьФото: Олександра Супрун / Суспільне Миколаїв

За словами голови Верховної ради Дмитра Разумкова, включити "Миколаївську астрономічну обсерваторію" до програми Міністерства культури "Велика реставрація" неможливо, адже об’єкт на балансі Міністерства освіти та науки.

Що відомо

  • Миколаївська астрономічна обсерваторія – одна із найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснована у 1821 році. Обсерваторія включена до попереднього списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від України.
  • Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 128 від 02.06.1999 року Миколаївська обсерваторія (мур) внесена до реєстру національного культурного надбання (пам'ятник містобудування та архітектури) за №535, тобто як складова об'єкту "Обсерваторія".
  • 200 років із часу заснування Миколаївської астрономічної обсерваторії відзначається на державному рівні згідно з постановою Верховної Ради "Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році".
  • До 200-річного ювілею Миколаївської обсерваторії випустили поштову марку.
  • До ювілею Миколаївської астрономічної обсерваторії НБУ випустив монету

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди