Герой обкладинки альбому Nirvana вирішив засудити гурт за "розповсюдження дитячої порнографії"

Герой обкладинки альбому Nirvana вирішив засудити гурт за "розповсюдження дитячої порнографії"

Герой обкладинки альбому Nirvana вирішив засудити гурт за "розповсюдження дитячої порнографії"

Американець, який називає себе немовлям, зображеним на обкладинці альбому "Nevermind" рок-гурту Nirvana, вирішив засудити колектив. Чоловік на ім'я Спенсер Елден заявив, що не міг дати згоду на використання свого зображення для альбому 30-річної давності, оскільки був немовлям. Про це повідомляє видання TMZ.

Чоловік стверджує, що гурт порушив федеральні закони про дитячу порнографію. Він заявив, що використання його фото в дитячому віці було сексуальною експлуатацією.

Зараз Елдену 30 років, він вимагає моральної компенсації за зображення його статевих органів. За всі роки дорослішання, за словами чоловіка, він відчував стрес, який негативно позначився на його житті, через що йому доводилося звертатися за допомогою до лікарів.

"Постійна шкода, яку він переживав, включає, але не обмежується, постійні емоційні розлади з фізичними проявами, втручання у його нормальний розвиток та освітній процес, втрату можливості заробляти, витрати на минуле та майбутнє лікування, втрату можливості насолоджуватися життям", — йдеться у позові від імені Елдена, передає Pitchfork.

Елден подав до суду на живих учасників гурту: Дейва Грола (нині – фронтмен Foo Fighters) і Кріста Новоселіча, Кортні Лав, фотографа і автора обкладинки Кірка Веддлі, а також звукозаписних компаній – Universal, Geffen, Warner і MCA. Серед обвинувачених навіть опинився і перший барабанщик Nirvana Чед Ченнінг, який пішов з гурту ще до запису альбому "Nevermind".

Герой обкладинки альбому Nirvana вирішив засудити гурт за "розповсюдження дитячої порнографії"

Спенсер Елден

За даними Variety, Елден вимагає не менше $150 тис. від кожного фігуранта позову. "Обвинувачені навмисно продавали дитячу порнографію за участю Спенсера в комерційних цілях і використовували шокуючий характер його зображення для просування себе і своєї музики його коштом", – йдеться в позові.

Зазвичай зображення оголеного немовляти, що пливе за доларовою купюрою, підвішеною на рибальський гачок, розглядають як сатиру на капіталізм. Однак адвокат Елдена запропонував іншу інтерпретацію зображення – за його словами, через наявність валюти дитина виглядає "як секс-працівник".

Елден неодноразово відтворював сцену з обкладинки альбому на честь його ювілеїв. Але в більшості інтерв'ю, що супроводжували ці фотосесії, він висловлював змішані почуття з приводу того, що прославився завдяки обкладинці "Nevermind".

Спенсер розповідав, що йому ніколи не платили за фотографію понад тих $200, які його батьки отримали в день зйомки. Раніше він стверджував, що намагався "по-дружньому" зв'язатися з Гролом і Новоселічем, але так і не отримав відповіді. Можливо, новий позов заснований на тому, що батьки Елдена не підписали документи, що дозволяють використання зображення.

Герой обкладинки альбому Nirvana вирішив засудити гурт за "розповсюдження дитячої порнографії"

Пародія на обкладинку у мультсеріалі "Сімпсони"

Що відомо

  • Обкладинка альбому "Nevermind" вважається одним із найбільш упізнаваних образів в попкультурі.
  • Пісня Smells Like Teen Spirit рок-гурту Nirvana зібрала більше одного мільярда переглядів на YouTube.
  • Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США опублікувало звіт за матеріалами справи про смерть соліста гурту Nirvana Курта Кобейна. Досьє займає всього 10 сторінок і являє собою два листи із закликом розслідувати смерть Кобейна як вбивство, а не самогубство – і відповіді правоохоронців на них.

Читайте також

Автопортрет Курта Кобейна продали на аукціоні за 281 тисячу доларів

Гурт Nirvana звинуватили у крадіжці ілюстрації до "Божественної комедії" Аліг'єрі

Штучний інтелект написав нові пісні Курта Кобейна та Емі Вайнхаус

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше