Гурт Nirvana звинуватили у крадіжці ілюстрації до "Божественної комедії" Аліг'єрі

Гурт Nirvana звинуватили у крадіжці ілюстрації до "Божественної комедії" Аліг'єрі

Гурт Nirvana звинуватили у крадіжці ілюстрації до "Божественної комедії" Аліг'єрі Facebook

Гурт Nirvana звинуватили у крадіжці ілюстрації до "Божественної комедії" Аліг'єрі. Спадкоємиця британського художника Чарльза Вільфріда Скотт-Джайлза стверджує, що з 1989 року група використовувала малюнок її діда для товарів на підтримку свого альбому.

Скотт-Джайлз намалював карту пекла для перекладу "Інферно" Данте, який вперше надрукували ще у 1949 році. Його онука Джоселін Банді помітила схожість між дизайном свого діда та товарами гурту Nirvana, які з'явилися 40 років потому, лише у січні цього року. Про це повідомляє видання Dazed.

Як йдеться у позові, зображення, "практично ідентичне ілюстрації Скотт-Джайлза", друкували на футболках, вінілі, брелоках, нашивках та іншому мерчі від Nirvana.

Гурт Nirvana звинуватили у крадіжці ілюстрації до "Божественної комедії" Аліґ'єрі

Попередньо гурт заявляв, що цю ілюстрацію створив сам Курт Кобейн або ж вона була публічною, тому авторське право на неї вже не розповсюджувалося. Наразі позивачка Джоселін Банді просить гурт принити використання ілюстрації в США та за кордоном.

Що відомо

Чарльз Вільфрід Скотт-Джайлз — британський експерт з геральдики, який видав цикл книг на цю тему протягом усього життя. Скотт-Джайлз помер у 1982 році, а з 1989 року гурт Nirvana почав заробляти на товарах зі створеним ним зображенням.

Читайте також

У готелі "Салют" проведуть музичну вечірку на підтримку руху Save Kyiv Modernism

Перший український рок-фестиваль 2021 року відбудеться на Сході

Бенгер, грув, лайнап: сучасні терміни зі світу музичної індустрії

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше