ФБР розсекретило документи про смерть Курта Кобейна

ФБР розсекретило документи про смерть Курта Кобейна

ФБР розсекретило документи про смерть Курта Кобейна

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США опублікувало звіт за матеріалами справи про смерть соліста гурту Nirvana Курта Кобейна. Досьє займає всього 10 сторінок і являє собою два листи із закликом розслідувати смерть Кобейна як вбивство, а не самогубство – і відповіді правоохоронців на них. Про це пише видання The Rolling Stone.

В одному зі звернень стверджується, що на рушниці, з якої застрелився музикант, нібито не було його відбитків пальців, а у своїй останній записці Кобейн нічого не писав про бажання померти – приписка про це нібито була зроблена іншим почерком і додана вже пізніше.

"Мільйони шанувальників у всьому світі хотіли б, щоб невідповідності, пов'язані з його смертю, були усунені раз і назавжди", – йдеться в іншому листі.

Відповіді на них містять майже ідентичні формулювання. "Ми цінуємо вашу стурбованість тим, що містер Кобейн міг стати жертвою вбивства. Однак більшість розслідувань вбивств знаходяться в юрисдикції штату і місцевих чиновників", – сказано в них.

ФБР розсекретило документи про смерть Курта Кобейна

Передсмертна записка Курта Кобейна

За словами відомства, щоб ФБР ініціювало розслідування, повинні бути представлені факти, що доводять порушення федерального закону. "Ґрунтуючись на інформації, яку ви надали, ми не можемо виявити жодного порушення федерального закону. Тому ми не здатні зробити будь-яких слідчих дій в цьому випадку", – йдеться в документах.

Ще одним документом у файлі є повідомлення, відправлене в офіси ФБР у січні 1997 року кінокомпанією Cosgrove / Meurer Productions, яка займалася виробництвом документального серіалу "Нерозгадані таємниці" (один з епізодів шоу був присвячений смерті фронтмена Nirvana).

У документі наводиться короткий виклад позиції приватного детектива з Лос-Анджелеса Тома Гранта, який називав висновок про самогубство музиканта поспішним. Він, зокрема, вважав передсмертну записку Кобейна листом шанувальникам про завершення музичної кар'єри, а її частина, на думку детектива, була підроблена. Детектив закликав ФБР знову відкрити розслідування.

Що відомо

  • Курта Кобейна знайшли мертвим у себе вдома в Сіетлі у квітні 1994 року. За версією слідства, він вколов собі несумісну з життям дозу героїну і вистрілив в голову з рушниці. Незабаром після його смерті з'явилися версії про вбивство музиканта.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше