Науковці заявляють, що ліси бразильської Амазонії втратили 10 476 кв. км у період з серпня 2020 року по липень 2021 року. Через це цифра вирубка лісів стала найвищою за 10 років.
Як пише The Guardian з посиланням на звіт бразильського дослідного інституту Imazon, місцеві дослідники пов'язують вирубку, що зростає, зі вступом на посаду президента Жаіра Болсонару у 2019 році.
У період з серпня 2020 року по липень 2021 року тропічний ліс втратив 10 476 квадратних кілометрів — площа майже в сім разів більша за Лондон і в 13 разів більша за Нью-Йорк. Цей показник на 57% вище, ніж в попередньому році, і є найгіршим з 2012 року.
"Вирубка лісів досі виходить з-під контролю. Бразилія йде всупереч з глобальним порядком денним в області клімату, який прагне в терміновому порядку скоротити викиди парникових газів", — сказав дослідник Карлос Соуза, дослідник Imazon.
Соуза закликав до невідкладних дій уряду щодо припинення вирубки. Він зазначив, що її посилило скорочення бюджету Міністерства навколишнього середовища й агентств з охорони навколишнього середовища. Очікується. що темпи вирубки лісів у 2021 році виявляться майже на 50% вище, ніж у 2018 році — до того, як Болсонару вступив на посаду.
Читайте також: "Небезпека зміни клімату та 12 способів допомогти планеті вже сьогодні"
Що відомо
- Національний інститут космічних досліджень Бразилії заявляє, що у 2020 році вирубка тропічних лісів Амазонки досягла найвищого рівня з 2008 року.
- Науковці попередили, що велика частина Амазонки може опинитися на межі втрати своєї природи та перейти від закритого тропічного лісу під навісом до відкритої савани з набагато меншою кількістю дерев.
- Дослідники з університету Меріленда (США) з'ясували, що дерева з великою кількістю вуглекислого газу висотою понад 5 метрів у тропічних амазонських лісах стрімко зникають.
Читайте також
"Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату"
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!