Національний інститут космічних досліджень Бразилії заявляє, що у 2020 році вирубка тропічних лісів Амазонки досягла найвищого рівня з 2008 року.
Як пише BBC, з серпня 2019 року по липень 2020 року було знищено в цілому 11 088 км² тропічних лісів, що на 9,5% більше, ніж в попередньому році. Нові дані є попередніми, а офіційна статистика буде опублікована на початку наступного року. Раніше Бразилія прагнула знизити темпи вирубки лісів до 3900 км² на рік до 2020 року.
У заяві бразильської неурядової організації Climate Observatory йдеться, що ці цифри "відображають результат успішної ініціативи зі знищення здатності бразильської держави та контролюючих органів піклуватися про ліси і боротися зі злочинністю в Амазонії".
Однак деякі офіційні особи заявили, що той факт, що темпи зростання нижчі, ніж минулого року, є ознакою прогресу.
"Хоча ми тут не для того, щоб святкувати це, це означає, що зусилля, які ми докладаємо, починають приносити плоди", — заявив журналістам віцепрезидент Гамільтон Моурао.
Читайте також: "Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату"
Амазонка є життєво важливим запасом вуглецю, який уповільнює темпи глобального потепління. Також вона є домівкою для близько трьох мільйонів видів рослин, тварин і одного мільйона корінних жителів.
Учені кажуть, що відтоді, як в січні 2019 року президент Жаїр Болсонару прийшов до влади, Бразилія зазнає збитків прискореними темпами, оскільки Болсонару заохочує сільське господарство і видобуток корисних копалин у найбільшому тропічному лісі світу. Він також раніше конфліктував з Інститутом космічних досліджень щодо даних про вирубку лісів. Торік він звинуватив агентство в зганьбленні репутації Бразилії.
Читайте також: "Небезпека зміни клімату та 12 способів допомогти планеті вже сьогодні"
Що відомо
- Науковці попередили, що велика частина Амазонки може опинитися на межі втрати своєї природи та перейти від закритого тропічного лісу під навісом до відкритої савани з набагато меншою кількістю дерев.
- Дослідники з університету Меріленда (США) з'ясували, що дерева з великою кількістю вуглекислого газу висотою понад 5 метрів у тропічних амазонських лісах стрімко зникають.