Дослідники з університету Меріленда (США) з'ясували, що дерева з великою кількістю вуглекислого газу висотою понад 5 метрів у тропічних амазонських лісах стрімко зникають.
Як пише BBC, проаналізовані науковцями супутникові дані свідчать про те, що третина втрачених дерев припадає на тропічні ліси Бразилії. За останні 13 років швидкість їх зникнення посилилась, навіть без урахування пожеж 2016-2017 років.
Зазначається, що Індонезії та Демократичній Республіці Конго вдалося зменшити втрати дерев, тоді як в Австралії загальні втрати збільшилися у шість разів після сильних пожеж, які сталися наприкінці 2019 року.

Науковці підкреслюють, що дерева у тропічних лісах можуть бути віком у кілька сотень або й тисячу років. Саме тому вони містять велику кількість вуглекислого газу. Крім того, у таких лісах живуть орангутанги і тигри.
Загалом у 2019 році тропіки втратили 11,9 мільйона гектарів деревного покриву, з них — 3,8 мільйона в старих, первинних лісових районах. Це стало третьою за величиною втратою первинних дерев з 2000 року.

"Рівень втрат лісу, який ми побачили у 2019 році, є неприйнятним. І однією з причин того, що це неприпустимо, є те, що ми насправді вже знаємо, як повернути ліси: якщо уряди проводять належну політику та виконують закон, втрати лісу зменшуються, але якщо уряди відкривають тропічні території для комерції, — втрати лісу збільшуються", — сказала науковиця Френсіс Сеймур із Інституту світових ресурсів.
Крім того, особлива втрата лісів, яка пов'язана з вирубкою дерев задля землі і видобутку, була помічена у Бразилії в штаті Пара. Через це звідти довелося виселити представників корінних народів країни, які вважалися "найкращими охоронцями лісів".
Читайте також: "Як утилізувати листя без вогню та уникати пожеж. Пояснюють екологи"
Водночас в Індонезії втрати залишаються на історично низьких рівнях третій рік поспіль завдяки діям уряду країни із запобігання лісовим пожежам, а також діє лісовий мораторій на вирубку плантацій олійних пальм та лісозаготівельних робіт.
Тим часом у Колумбії спостерігається зниження втрат лісу на 35%, а у Болівії — зростання на 80% через пожежі, влаштовані "для очищення сільського господарства", які вийшли з-під контролю.

У східній Болівії спостерігається зниження первинних втрат лісу на 35% порівняно з 2018 роком. Таким чином, було спалено майже 12% сухого лісу Чікітано, де проживають корінні народи, ягуари, гігантські броненосці та тапіри.
Читайте також: "Непоправні втрати". У ДСНС закликали припинити палити рослинність, траву і сміття"
Що відомо
- Найбільша екосистема коралових рифів у Великому Бар'єрному рифі в Австралії втретє за останні 5 років втратила колір.
- Верховна Рада збільшила штрафи за порушення пожежної безпеки, знищення рослинності та забруднення атмосфери.
- Пожежі на території Чорнобильського заповідника стали причиною тимчасової міграції тварин. Зокрема, коні Пржевальського перемістились до промислової зони ЧАЕС у пошуках їжі та частково зменшилась популяція деяких видів.
- Суспільне зібрало 12 способів того, як кожен може допомогти планеті вже сьогодні.
- Президент Бразилії Жаїр Болсонару звинуватив актора Леонардо Ді Капріо у фінансуванні організацій, які підпалюють Амазонські ліси. Актор звинувачення відкидає.