Створили мапу найпопулярніших дитячих книжок різних країн світу. Хто представляє Україну

Створили мапу найпопулярніших дитячих книжок різних країн світу. Хто представляє Україну

Створили мапу найпопулярніших дитячих книжок різних країн світу. Хто представляє Україну Ілюстрація з книги "Тореадори з Васюківки"

Оглядачі британського онлайн-магазину створили мапу найпопулярніших книжок різних країн світу, до якої потрапила і Україна. Для цього експерти проаналізували інформацію з двох сайтів Вікіпедія та Goodreads.

Як повідомляє "Читомо", вони брали до уваги рейтинг, кількість оцінок та кількість рецензій на сайті станом на квітень цього року. Для кожної країни визначили найпопулярнішу з двадцятки книжок з найвищими оцінками користувачів. До списку увійшли книжки зі 196 країн світу.

Найпопулярнішою книжкою Великої Британії став "Гаррі Поттер і смертельні реліквії", тоді як нашу країну в цьому списку представив Всеволод Нестайко.

"Тоді як щодо дитячої класики 1966 року з України? "Таємний агент Порча та козак Морозенко. Таємниці лісею "Кондор" (частина "Дивовижних пригод у в лісовій школі") − це веселі історії про зайчика, їжачка та їхніх однокласників. Автор Всеволод Нестайко має загальнонаціональне визнання в Україні і навіть власний дудл!" − підкреслили оглядачі.

Створили мапу найпопулярніших дитячих книжок різних країн світу. Хто представляє Україну

Мотивом створення добірки стало усвідомлення, наскільки малий відсоток світової дитячої літератури перекладають англійською.

"Всупереч різноманіттю можливостей та ідей лише 2-4 відсотки художніх книжок, виданих англійською мовою, є перекладами. Як ви можете дізнатися про інші культури, якщо ваша власна культура переважно досліджує сама себе?", − вважає блогер, кінорежисер, оглядач TheToyZone й упорядник списку Джон Коул.

Що відомо

  • Список склав онлайн-магазин іграшок TheToyZone, який створили минулого року у Великій Британії.
  • Книжкова мережа Goodreads заснована 2006 року. Щомісяця її відвідують до 20 млн користувачів. Доступ до сайту можливий також з профілів на Twitter, Pinterest, Facebook. Кожен користувач може не лише вільно зареєструватися сам, а й зареєструвати улюблені книжки, які потраплять у його бібліотечний каталог і перелік рекомендованої літератури для друзів. Щороку мережа складає свій список найпопулярніших видань.
  • Всеволод Нестайко − класик української дитячої літератури. За 50 років творчої діяльності написав близько сорока книжок оповідань, казок, повістей і п'єс. 2004 року разом із поетом та редактором Іваном Малковичем опрацював та опублікував нову авторську редакцію книги "Тореадори з Васюківки", з якого прибрали ідеологічні нашарування минулої доби.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше