Шоковані дикістю: евакуйовані українці реагують на прийом на батьківщині

Шоковані дикістю: евакуйовані українці реагують на прийом на батьківщині

Шоковані дикістю: евакуйовані українці реагують на прийом на батьківщині

В українців, яких евакуювали з Уханя, немає температури і симптомів захворювання, проте вони шоковані тим, як їх зустріли співвітчизники.

Про це у Facebook написав директор FashionPa Ballet Володимир Богданов, чиї артисти 20 лютого були евакуйовані з Китаю.

"Складно мовчати, коли потрібно сказати! Я директор FashionPa Ballet, мої 17 артистів з Кривого Рогу прилетіли з Уханя в Україну. Всі здорові, все добре, температури немає, симптомів немає. Є шок від дороги, негативу і дикості людей!" — заявив Богданов.

За його словами, вони вдячні за підтримку адекватним людям.

"Я не сумнівався у тому, що наших людей евакуюють в Україну, просто дуже довго узгоджувалася дата евакуації і готували місце заселення. Ми принципово не давали коментарів для ЗМІ, щоб не нашкодити людям, яких евакуювали. Дуже багато негативу в коментарях, навіть не хочеться дублювати це", — додав він.

Богданов зазначив, що готовий поїхати на карантин до своїх людей, бо нічого не боїться. Також він побажав батькам і родичам евакуйованих українців терпіння, щоб пережити цей час.

У свою чергу, українка Настя Зінченко, яка залишилась у Китаї через відмову евакуювати її собаку, опублікувала в Instagram запис своєї телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським.

"Я знаю, ви залишилися, тому що собаку не взяли на борт. Я щойно про це дізнався. Дивіться, ми там вас не залишимо. Хотів вам особисто зателефонувати, бо для мене це дуже важливо. Ми обов'язково знайдемо засоби і шляхи, я просто недавно дізнався про цю проблему ... але ми знайдемо спосіб, щоб вас повернути", — сказав по телефону чоловік з голосом, схожим на голос Зеленського.

Зінченко додала, що президент підтримав її і пообіцяв допомогти.

Суспільне зібрало все, що відомо, про евакуацію українців з Китаю.

Читайте також: "Книжки, дитячі іграшки та групи підтримки. Як евакуювали своїх громадян із Китаю інші країни"

Що відомо:

  • У Нових Санжарах Полтавської області 20 лютого розпочалися протести місцевих жителів через плани уряду розмістити тут евакуйованих з Китаю через епідемію коронавірусу українців.
  • За день протести переросли у сутички, внаслідок яких одному правоохоронцю проломили голову, а в автобус з евакуйованими українцями кидали каміння.
  • Після сутичок поліція затримала 24 особи та відкрила кримінальне провадження за двома статтями.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо окремі політики будуть підбурювати людей перекривати дороги через евакуацію з Китаю громадян України, то він привезе їх всіх до них додому.
  • У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що евакуйованих охоронятимуть поліцейські та військовослужбовці Нацгвардії.
  • 18 лютого близько 300 людей зібралися в Микулинцях Теребовлянського району на протест проти ввезення 98 евакуйованих з Китаю людей.
  • У Винниках, що поблизу Львова, 19 лютого люди перекрили в'їзд до місцевого шпиталю та почали звозити до воріт медичного закладу шини.
  • 19 лютого Тернопільська обласна рада відмовилася дозволити аеропорту міста прийняти літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями. Медичні заклади Тернополя також не готові прийняти пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію.
  • Водночас голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций повідомив, що затвердив низку додаткових заходів для недопущення проникнення вірусу у регіон, з медиками узгоджено план дій на випадок прибуття до області пацієнтів з ознаками хвороби. За його словами, додатковою шпитальною базою може стати лікарня Ізмаїлу.
На початок