Книжки, дитячі іграшки та групи підтримки. Як евакуювали своїх громадян із Китаю інші країни

Книжки, дитячі іграшки та групи підтримки. Як евакуювали своїх громадян із Китаю інші країни

Книжки, дитячі іграшки та групи підтримки. Як евакуювали своїх громадян із Китаю інші країни
Berkshirelive

Окрім України своїх співвітчизників з Китаю евакуювали й інші країни — зокрема США, Велика Британія та Австралія. Громадяни усіх цих країн як могли підтримували своїх співвітчизників і намагалися їх розрадити. Винятком стала хіба що північно-східна провінція Казахстану. Суспільне розбиралося, де і яким чином проходила евакуація.

Уряд США, який евакуював понад тисячу американців, розмістив їх у кількох місцях, зокрема у Техасі та Небрасці. Близько 70 людей відправили на карантин на навчальну базу Національної гвардії Небраски поблизу міста Омаха. Ще 250 осіб розмістили на базі Лекленд ВПС США у Сан-Антоніо, повідомляють місцеві ЗМІ.

База Національної гвардії Небраски
База Національної гвардії Небраски. local10.com

Одна з кімнат для розміщення евакуйованих американців
Одна з кімнат для розміщення евакуйованих американців. local10.com

Громадян Великої Британії доправили на батьківщину літаком із Уханя 10 лютого. На борту перебували понад 200 людей, двох не пустили на рейс через те, що перед посадкою у них виявили підвищену температуру.

Після прибуття рейсу на базу ВПС Брайз Нортон в Оксфордширі всіх, хто перебував на борту, доправили до конференц-центру в Мілтон-Кінсі на двотижневий карантин, повідомили місцеві видання. Серед них були також урядовці й військові медики.

Британців, яких евакуювали попереднім рейсом, розміщували в лікарні Ерроу Парк у графстві Мерсісайд.

Автобуси з евакуйованими британцями на шляху до місця розміщення
Автобуси з евакуйованими британцями на шляху до місця розміщення. Berkshirelive

У Мілтон-Кінсі є понад 300 кімнат, де розмістили евакуйованих. Там вони отримали доступ до стрімінгового сервісу Netflix, журналів, книжок, дитячих іграшок, мобільних телефонів та планшетів. Також усіх забезпечили їжею, засобами гігієни й одягом.

Місцева служба швидкої медичної допомоги проінформувала, що евакуйовані особи не становитимуть жодної небезпеки для місцевих жителів, а за пасажирами триватиме спостереження протягом всього їхнього двотижневого перебування.

Речі для евакуйованих з Китаю британців
Речі для евакуйованих з Китаю британців. Berkshirelive

Набори для евакуйованих, які підготував британський уряд
Набори для евакуйованих, які підготував британський уряд. Berkshirelive

Австралійців, яких евакуювали з Китаю, розмістили на Острові Різдва в Індійському океані неподалік узбережжя Австралії. Як повідомляє The Guardian, 277 громадян та резидентів Австралії доправили двома рейсами на початку лютого.

МІсце проходження каратнину евакуйованими австралійцями
МІсце проходження каратнину евакуйованими австралійцями. The Guardian

Професор Ян Чжан, який був серед пасажирів на острові, розповів, що умови перебування там "не ідеальні, але адекватні".

"Для мене життя на Острові Різдва досить непогане. У мене є своя кімната, і у нас достатньо вільного простору, щоб прогулятися і трохи потренуватися", — сказав він.

За словами австралійця, на його смак у меню було забагато м'яса і замало фруктів та овочів, з приводу чого він написав кілька коментарів у книзі запитів, висловивши сподівання, що харчування покращать.

"У нас великий майданчик, де ми можемо гуляти. Я зазвичай встаю о 5-й ранку, йду до майданчика, щоб зробити кілька фото, і проводжу там близько години. Вдень я займаюся деякими університетськими дослідженнями, веду щоденник. У другій половині дня я роблю вправи з вагою у своїй кімнаті. Після обіду я знову йду на майданчик, щоб сфотографуватися. Протягом години чи двох я читаю книги, перш ніж лягти спати в 9 вечора. Мені зовсім не нудно", — поділився враженнями від карантину австралієць.

МІсце проходження каратнину евакуйованими австралійцями
МІсце проходження каратнину евакуйованими австралійцями. The Guardian

На сході Казахстану (Зайсанський район, що на кордоні з Китаєм) 19 лютого сотні людей вимагали не пускати хворих із коронавірусом у країну і не розміщувати їх у лікарнях, повідомили місцеві ЗМІ. Зокрема, протестувальники викидали з лікарні матраци.

Як евакуювали своїх громадян із Китаю інші країни
Протести в Зайсанському районі Казахстану. Centralasia.media

Місцева влада заявила про закриття кордону для громадян Китаю. А п'ятеро громадян Казахстану відправлені на карантин. Медики запевнили, що в фізіопульмонологічних стаціонарах для них підготовлені місця.

Прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін підписав розпорядження, згідно з яким з 20 лютого тимчасово заборонений в'їзд до країни громадянам Китаю.

Росіян із Китаю евакуювали на початку лютого. До Тюмені прибули два літаки Повітряно-космічних сил Росії, всього тоді повернулося 144 особи. Евакуйованих доставили до реабілітаційного центру в 30 км від Тюмені на 14 днів.

Самі евакуйовані скаржилися на незадовільні умови транспортування. У соцмережах писали про відро замість туалету, погане харчування тощо. Однак жодних протестів проти громадян не відбулося.

На початок