У Міжнародному аеропорту "Бориспіль" відкрили пункт масової вакцинації, де можна зробити щеплення від коронавірусної хвороби COVID-19. Вакцинація проходитиме щоденно з 9:00 до 15:00.
Про це 9 серпня повідомила пресслужба летовища.
"З 9 серпня в аеропорту "Бориспіль" можна зробити щеплення від COVID-19. Вакцинація буде проходити у приміщенні терміналу D на 1 поверсі, щоденно з 9:00 до 15:00", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що всі охочі громадяни України, а також особи, які мають посвідку на постійне проживання в Україні, посвідчення біженця та особи, що потребують додаткового захисту можуть щепитися вакциною CoronaVac (Sinovac) або Pfizer. В адміністрації аеропорту вказують, що вакцинація безплатна, без попереднього запису і проходитиме у форматі живої черги.
Читайте також: Коли можна вважатися повністю вакцинованим від COVID-19. Пояснює МОЗ
Що відомо про вакцину Pfizer-BioNTech
Вакцина Comirnaty Pfizer/BioNTech розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech у співпраці з американською Pfizer і китайською Fosun Pharma. Міжнародна непатентована назва — "Тозінамеран". Щеплення проводять у США, Великій Британії, Канаді, країнах ЄС та у низці інших країн.
У Pfizer заявили про ефективність своєї вакцини у 91%. Поруч з цим, запевняють, що ефективність зростає до 95% у випадку ускладнень захворювання протягом шести місяців після другої дози щеплення. Дані Pfizer базувались на понад 12 тисячах вакцинованих осіб, однак дослідники вважають, що для визначення того, чи буде надійним захист через пів року — потрібно провести більше досліджень.
Німецька компанія BioNTech, яка є одним із розробників вакцини від коронавірусу Pfizer, заявила, що ефективність їхньої вакцини справді знижується через 6 місяців після отримання двох щеплень. Розробник відреагував на повідомлення МОЗ Ізраїлю, яке заявило, що паралельно з поширенням у країні штаму COVID-19 "Дельта" спостерігається й зниження ефективності вакцини Pfizer до 64%.
Згідно з початковими вимогами, цю вакцину можна було зберігати лише у спецумовах за температури від -80 до -60 градусів Цельсія. 28 березня після серії досліджень Європейське агентство з лікарських засобів дозволило зберігати вакцину Pfizer/BioNTech протягом короткого часу у звичайних фармацевтичних холодильниках протягом двох тижнів при температурі від -25 до -15 градусів. Відповідно до оновлених рекомендацій виробника вакцину можна безпечно зберігати у пунктах щеплень у звичайних холодильниках, при температурі від +2°C до + 8°C, протягом одного місяця.
Читайте також: В Україні щеплення вакциною CoronaVac отримали вже близько 650 тисяч людей — МОЗ
Що відомо про вакцину CoronaVac
Вакцину CoronaVac розробили спільно одна з найбільших фармацевтичних компаній КНР Sinovac, біомедичний дослідницький інститут Бутантан у Бразилії та індонезійська компанія Biofarma. Принцип роботи китайської вакцини CoronaVac полягає у спробі навчити імунну систему виробляти антитіла проти коронавірусу SARS-CoV-2. Таким чином антитіла приєднуються до вірусних білків (таких як так звані "спайкові білки"), які вкривають їх поверхню.
Попри те, що вакцина CoronaVac може надати захист від коронавірусу, наразі немає даних стосовно того, скільки може триває цей захист. Науковці припускають, що рівень антитіл ймовірно падає впродовж наступних місяців, але імунна система також містить спеціальні клітини, які називаються В-клітинами пам'яті, які можуть зберігати інформацію про коронавірус роками чи навіть десятиліттями.
Читайте також: Чи можна вживати алкоголь та мочити місце щеплення після вакцинації. Пояснюють у МОЗ
При цьому, під час випробувань у Бразилії дослідники виявили, що ефективність вакцини CoronaVac проти коронавірусу із симптомами COVID-19 або без них становить 50,65%. Поруч з цим, під час випробувань у Туреччині дослідники виявили, що її ефективність із симптомами хвороби становить 91,25%.
За умовами контракту, укладеного між МОЗ України та китайським виробником, ефективність вакцини має складати не менше 70%. Відповідно до українського законодавства, вакцина дозволена до сертифікації та застосування, якщо її ефективність є більшою за 50%.
Що відомо
- За 8 серпня в Україні від коронавірусної хвороби COVID-19 вакцинували 51 445 людей. З початку вакцинації повністю щепили вже понад 2,4 млн осіб.
- За добу 8 серпня в Україні зафіксували 300 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, одужала від хвороби 281 особа. Загалом з початку пандемії виявили понад 2,25 млн випадків.
- В Україні стартував п'ятий етап вакцинації від COVID-19. Вакцинуватись від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні можуть всі громадяни, старші 18 років, а також іноземці з посвідками на проживання або які отримали статус біженця. Водночас реєструватися у чергу на отримання щеплення через "Дію" вже не потрібно.
- Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.
- У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!