Справа "ПриватБанку" є однією з найскладніших в історії України. На сьогодні Офіс генерального прокурора підписав низку підозр у двох епізодах розслідування.
Про це 9 серпня заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник під час пресконференції.
"Справа одна із найскладніших в історії України. Пов'язано це із тим, що це був найбільший банк. Тому період, який охоплює це розслідування, дуже великий. Тому зараз тут потрібно віддати належне генпрокурору (Ірині Венедіктовій — ред.), нею було підписано ряд підозр на 8 млрд гривень і на 130 млн гривень. Це по двох епізодах, які стосуються ПриватБанку. Це початкові підозри, які точно не останні по цій справі", — зазначив директор.
За його словами, ті особи, які були на території України, вони притягнуті до відповідальності, щодо них обрали запобіжні заходи.
Читайте також: ВАКС скасував заочний арешт Дубілета
"Одного ми повернули з повітря (ексголову правління ПриватБанку Олександра Дубілета — ред.), один із підозрюваних був за межами України", — додав Ситник.
Він також розповів про дискусію із генпрокуратурою Іриною Венедіктовою з приводу того, яким чином здійснюється виклик особи, яка покинула територію України.
"Зараз позиція генпрокуратури (Офісу генпрокурора — ред.) зводиться до того, що тобі достатньо виїхати з України й написати, що я, наприклад, знаходжусь у Швейцарії. І цього достатньо, щоб не оголошувати у розшук, не обирати заочний арешт. А потрібно направляти повістку, чекати відповіді — це можуть бути роки. Ми не згодні з такою позицією", — резюмував очільник НАБУ.
Що відомо
- Наприкінці 2016 року уряд ухвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку через проблеми з платоспроможністю, після чого фінустанову докапіталізували на суму в понад 155 мільярдів гривень.
- Результати незалежного розслідування компанії Kroll у 2018 році підтвердили, що ПриватБанк впродовж щонайменше 10 років був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій, що призвели до завдання йому збитків приблизно у розмірі близько 5,5 мільярда доларів.
- 17 квітня 2019 року Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію ПриватБанку, а за два дні ухвалив ще одне рішення на користь ексвласника банку Ігоря Коломойського. Зокрема суд скасував ключове рішення НБУ щодо визначення переліку пов'язаних з ПриватБанком осіб.
- 13 травня Рада ухвалила законопроєкт про банки, який називають "антиколомойським". Він покликаний остаточно унеможливити повернення націоналізованих банків колишнім власникам.
- 22 лютого правоохоронці не дозволили вилетіти до Австрії колишньому першому заступнику голови ПриватБанку Володимиру Яценку. Слідчі Національного антикорупційного бюро вручили Яценку підозру.
- 12 березня апеляційна палата Вищого антикорупційного залишила під вартою колишнього першого заступника голови правління ПриватБанку Володимира Яценка.
- Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру трьом колишнім співробітникам ПриватБанку у розтраті понад 136,89 мільйона гривень. Серед них – ексголова правління банку Олександр Дубілет.
- 19 березня Державне бюро розслідувань повідомило, що перевіряє можливу причетність низки посадовців Національного банку, зокрема ексголови регулятора Валерії Гонтаревої та колишньої виконувачки обов'язків голови НБУ Катерини Рожкової, до розкрадання коштів на суму понад 900 мільйонів гривень під час націоналізації ПриватБанку у 2016 році.
- 29 березня НАБУ оголосило в розшук колишнього голову правління ПриватБанку Олександра Дубілета.
- 2 червня Вищий антикорупційний суд заочно обрав ексголові правління ПриватБанку Олександру Дубілету запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
- 17 червня ВАКС заочно обрав одній із підозрюваних у справі Олені Бичихіній запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
- 22 липня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду частково задовольнила скаргу адвокатів ексголови правління ПриватБанку Олександра Дубілета та скасувала раніше призначений заочний арешт.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!