Молдова остаточно відмовила у притулку українському судді Чаусу

Молдова остаточно відмовила у притулку українському судді Чаусу

Молдова остаточно відмовила у притулку українському судді Чаусу
УНІАН

Верховний суд Молдови відмовив в наданні політичного притулку українському судді Миколі Чаусу, який з 2016 року переховується на території країни.

Про це повідомляє інформагентство Mold Street.

Вирок Верховного суду Молдови остаточний та оскарженню не підлягає.

На території Молдови Микола Чаус перебував з 11 листопада 2016 року. Спершу він заявляв, що перебував на території країни під патронатом безпеки Молдови, але потім подав офіційне прохання про надання політичного притулку. Тодішній Президент Молдови Ігор Додон відмовив йому в наданні притулку, але це рішення було оскаржене Чаусом в суді.

У 2012 році проти, на той час, судді Дніпровського районного суду Києва Чауса відкривали дисциплінарну справу, але він залишився на посаді. Чаус ухвалював рішення проти Автомайдану і був у списку на люстрацію Міністерства юстиції. Так, узимку 2014 року Чаус виніс вирок за фальсифікованими справами проти активістів Автомайдану.

У 2015 році Тимчасова спеціальна комісія перевірила дії Чауса і вирішила, що він порушив присягу і має бути звільнений, однак він знову не пішов з посади. У 2016 році суддю затримали при отриманні хабара у 150 тисяч доларів у справі кримінального провадження щодо торгівлі наркотиками. Отримані гроші суддя закопував на своєму городі в літрових банках. Незважаючи на те, що суддю спіймали на хабарі, заарештувати його не змогли, оскільки Рада не дала на це дозвіл. Запит про згоду на затримання Чауса послали до парламенту, а наступного дня після викриття у хабарництві суддя не прийшов на роботу.

Слідчі Національного антикорупційного бюро обшукали будинок Чауса і знайшли в його городі банки з хабарами. При цьому Чауса затримати не вдалося і він втік до Молдови. У листопаді 2016-го НАБУ повідомило, що Інтерпол оголосив Чауса у міжнародний розшук.

Читайте також

У МВС пояснили, чому екссуддя Чаус зник з розшуку Інтерполу

Вибір редакції

На початок