Правоохоронці не дозволили вилетіти до Австрії колишньому першому заступнику Приватбанку Володимиру Яценку. Слідчі Національного антикорупційного бюро вручили Яценку підозру.
Про це Суспільному повідомили два джерела, близькі до слідства.
"Яценко зараз перебуває в аеропорту "Бориспіль", — сказав один зі співрозмовників.
Згідно з повідомленням НАБУ, генпрокурорка Ірина Венедіктова погодила повідомлення про підозру ексчиновнику Приватбанку у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах), що карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
За інформацією правоохоронців, експосадовець планував покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня, вилетівши з Дніпра. Зазначається, що НАБУ звернулося до Державіаслужби й літак посадили в аеропорту "Бориспіль", де розпочали проведення невідкладних слідчих дій.
Відповідно до оприлюднених НАБУ фото, літак, на якому планував вилетіти Яценко, має бортовий номер UR-WRR. За даними ресурсу Flightradar24, літак із таким номером моделі Raytheon 800XP Hawker обслуговує авіакомпанія Windrose, яка належить Ігорю Коломойському.
"Злив інформації" щодо Яценка
Генпрокурорка Ірина Венедіктова розповіла, чому підписала підозру Яценку, а також те, що хтось з вузького кола обізнаних про підозру повідомив йому, що готується затримання.
"Підпис під підозрами колишнім топменеджерам "Приватбанку" — мій. Я особисто прийняла рішення щодо необхідності низки вказівок про слідчі дії й проведення експертного дослідження з метою підтвердження збитків, завданих державі й громадянам", — написала вона у Facebook.
За словами генпрокурорки, після того, як вона стала однією з процесуальних керівниць у розслідування справ з орбіти Приватбанку, вона "сформувала власну думку" по цих справах. Венедіктова зазначила, що вона "не може вдаватися в деталі й розповідати про стан у справ" у цьому провадженні, однак заявила, що він її "не влаштовував в з точки зору перспектив представлення обвинувачення в суді".
Вона додала, що коло осіб, які були проінформовані про кількість підписаних нею підозр є дуже вузьким, однак "це не завадило пану (Яценку — ред.) в якийсь дивовижний спосіб замовити чартерний рейс до Відня, перебуваючи в Дніпрі".
Довідка. Володимир Яценко був заступником голови правління Приватбанку у 2016 році. Народився на Дніпропетровщині у місті Кам’янське, живе у Дніпрі. Є співзасновником monobank та одним з фігурантів справи щодо оскарження націоналізації Приватбанку. До націоналізації він володів 0,3236% акцій банку.
Що відомо
- Націоналізація ПриватБанку була проведена 18 грудня 2016 року через проблеми з платоспроможністю.
- Справу, пов’язану з процедурою bail-in, 16 березня розглядав ще й Високий суд Англії та Уельсу. Зокрема, цей суд розглядав обмін зобов’язань ПриватБанку за євробондами, випущеними у 2010 та 2013 роках (ці облігації купили колишні власники ПриватБанку та пов’язані з ними особи). Високий суд ухвалив рішення на користь ПриватБанку та дозволив йому не платити борг колишнім власникам.
- Кабінет міністрів України зареєстрував у Раді проєкт закону про зміни до банківського законодавства щодо збанкрутілих та націоналізованих банків.
- Верховний Суд зупинив виконання ухвали Печерського суду про стягнення 350 мільйонів доларів із ПриватБанку до закінчення касаційного провадження у справі.
Читайте також
Суд дозволив примусово списати кошти ПриватБанку на користь Суркісів. Уряд подасть апеляцію