"Він переховується". НАБУ оголосило в розшук ексголову правління ПриватБанку

"Він переховується". НАБУ оголосило в розшук ексголову правління ПриватБанку

"Він переховується". НАБУ оголосило в розшук ексголову правління ПриватБанку
УНІАН

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук колишнього голову правління ПриватБанку Олександра Дубілета.

Про це Суспільному повідомив виконувач обов'язків керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук.

Він зазначив, що рішення було ухвалене через те, що Дубілет переховується від слідства.

Правоохоронні органи розслідують кілька епізодів щодо можливого привласнення та розтрати майна фінустанови колишніми посадовцями. Зокрема, ексголову правління Олександра Дубілета підозрюють за ч.5 ст. 191 (привласнення чи розтрата чужого майна в особливо великих розмірах, караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років; ч.1 та ч.2 ст. 366 КК України службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років).

Колишній перший заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко і колишня керівниця одного з підрозділів фінустанови, яка одночасно обіймала посаду першої заступниці голови правління у пов'язаній страховій компанії Олена Бичихіна підозрюються за ч.5 ст. 191 КК України. Ексголові правління та посадовиці банку про підозру повідомлено поштою, оскільки місцеперебування підозрюваних не встановлено.

Слідство встановило, що підозрювані у грудні 2016 року, за день до визнання ПриватБанку неплатоспроможним, на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку понад 136,89 мільйона гривень на користь страхової компанії, пов'язаної з  кінцевими бенефіціарами установи. За даними НАБУ, 22 лютого 2021 року, за оперативною інформацією, перший ексзаступник голови правління Володимир Яценко планував покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня, вилетівши з Дніпра.

Загалом, за версією слідства, дії топпосадовців банку завдали державі збитків на 8,2 млрд грн. За даними НАБУ, у грудні 2016 року, напередодні націоналізації банку тодішній голова правління ПриватБанку розпорядився перерахувати 314,9 млн дол. США (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам.

Що відомо

  • Наприкінці 2016 року уряд ухвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку через проблеми з платоспроможністю, після чого фінустанову докапіталізували на суму в понад 155 мільярдів гривень.
  • Результати незалежного розслідування компанії Kroll у 2018 році підтвердили, що ПриватБанк впродовж щонайменше 10 років був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій, що призвели до завдання йому збитків приблизно у розмірі близько 5,5 мільярда доларів.
  • 17 квітня 2019 року Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію ПриватБанку, а за два дні ухвалив ще одне рішення на користь ексвласника банку Ігоря Коломойського. Зокрема суд скасував ключове рішення НБУ щодо визначення переліку пов'язаних з ПриватБанком осіб.
  • 13 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про банки, який називають "антиколомойським". Він покликаний остаточно унеможливити повернення націоналізованих банків колишнім власникам.
  • 22 лютого правоохоронці не дозволили вилетіти до Австрії колишньому першому заступнику голови ПриватБанку Володимиру Яценку. Слідчі Національного антикорупційного бюро вручили Яценку підозру.
  • 12 березня апеляційна палата Вищого антикорупційного залишила під вартою колишнього першого заступника голови правління ПриватБанку Володимира Яценка.
  • Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру трьом колишнім співробітникам ПриватБанку у розтраті понад 136,89 мільйона гривень. Серед них – ексголова правління банку Олександр Дубілет.
  • 19 березня Державне бюро розслідувань повідомило, що перевіряє можливу причетність низки посадовців Національного банку, зокрема ексголови регулятора Валерії Гонтаревої та колишньої виконувачки обов'язків голови НБУ Катерини Рожкової, до розкрадання коштів на суму понад 900 мільйонів гривень під час націоналізації ПриватБанку у 2016 році.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок