У Миколаєві у тестовому режимі почала працювати станція моніторингу

У Миколаєві у тестовому режимі почала працювати станція моніторингу

У Миколаєві у тестовому режимі почала працювати станція моніторингу Оригінальна

Вимірювання вологості, тиску, температури та пилу. У Миколаєві запустили проєкт громадського моніторингу якості повітря.

Це перша станція моніторингу якості повітря “MriyDiy”, яку встановили на провулку Корабелів, 2 в Миколаєві. "Ця станція працює в режимі онлайн, передає усі дані на мапу EcoCity, -­ говорить менеджер проєктів організації “Мрійдій” Володимир Ковальський. - Пристрій оновлює показники якості повітря щохвилини".

У Миколаєві у тестовому режимі почала працювати станція моніторингуОригінальна

Володимир Ковальський каже: "Ми не можемо просто брати, дивитись дані в Sinoptik на їх прогноз, наприклад, або в Gismeteo. Там вказують максимально віддалені від тої якості, що ми, так би мовити, вживаємо тут. Біля дороги, на висоті півтора, два, три метри, це інші показники, у тому числі пил. Це не абсолютні показники, це відносні показники. Тобто я бачу динаміку, що того дня було гірше, цього дня ще гірше".

Кирило Ющишен – співзасновник організації “МрійДій”. Чоловік говорить, що станція моніторингу почала працювати з 18 лютого в тестовому режимі. Вартість такого пристрою складає 1211 гривень. Гроші були узяті з членських внесків учасників їхньої організації. Кирило Ющишен говорить, що придбали пристрій в Івано-Франківській громадській організації, яка займається моніторингом якості повітря. Максимальна похибка показників такого пристрою – 10%.

Співзасновник організації “МрійДій” Кирило Ющишен каже: "Одна справа, коли ми дивимося очами і просто про це говоримо, інша справа, коли ми маємо якісь виміри і можемо прикріпити до цієї проблеми математику: скільки цього пилу, чи він у критичних концентраціях, або ж не в критичних концентраціях. Тому цей громадський моніторинг, саме його завдання – це привернути увагу до проблеми кількості бруду в повітрі, яким ми дихаємо. Тут є уся потрібна інфраструктура, але це дуже хороша позиція для виміру, бо, по-перше, через дорогу лікарня, тобто тут є велика концентрація людей, по-друге, тут живуть люди, по-третє, це напівпромисловий район, саме ця частина Заводського району, тому тут ми будемо бачити вплив техногенний”.

Начальник управління екології департаменту житлово-комунального господарства Віталій Перебейнос говорить, що норма гранично допустимої концентрації пилу – 0,15 міліграм на метр кубічний. Середньомісячні концентрації пилу в атмосферному повітрі у 2019 році не перевищували цієї норми. Чоловік каже, що цвітіння амброзії і тополі, а також автомобілі - це чинники, які впливають на кількість пилу в місті.

Віталій Перебейнос каже: "Маса автомобілів, які прибувають до нас у місто, перевищує більше 700 тисяч автівок. Це дуже велика кількість автомобілів, дуже велике навантаження на інфраструктуру міста. Вони є головним джерелом забруднення атмосферного повітря на даний момент. Розглядаємо питання про те, що у нас ті тополі, які у нас висаджені в місті, мають вік понад 45-50 років, тобто це критичний вік для даних дерев. Розглядається питання про ліквідацію даних дерев та з обов’язковим висадженням нових, які не несуть за собою алергену".

Кирило Ющишен говорить, що в разі вдалого тестування пристрою, планують закупити близько двадцяти таких станцій моніторингу повітря, які встановлюватимуть в інших точках міста.

Автор - Олександр Гресь, оператор - Василь Філімон.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди