Перейти до основного змісту
"Міжнародний тероризм від Лукашенка". Як світ реагує на вбивство голови Білоруського дому

"Міжнародний тероризм від Лукашенка". Як світ реагує на вбивство голови Білоруського дому

"Міжнародний тероризм від Лукашенка". Як світ реагує на вбивство голови Білоруського дому
. Instagram Шишова

Депутати Європейського парламенту відреагували на смерть керівника громадської організації "Білоруський дім в Україні" Віталія Шишова у Києва, заявивши, що це було вбивство, до якого причетний режим президента Білорусі Олександра Лукашенка. Також на інцидент відреагувало та Міністерство закордонних справ Австрії.

Так, МЗС Австрії заявило, що країна "шокована звісткою про смерть у Києві білоруського активіста Віталія Шишова".

"Ми глибоко шоковані звісткою про смерть білоруського активіста Віталія Шишова. Наші думки з його близькими. Австрія закликає до ретельного і прозорого розслідування обставин, що спричинили його смерть", — заявило МЗС у Twitter.

Своєю чергою, литовський євродепутат Петрас Аустревічюс заявив, що "убивство громадянина Білорусі Віталія Шишова, керівника ГО "Білоруський дім" в Україні — це ще один акт міжнародного тероризму з боку режиму Лукашенка".

Він додав, що за вбивством у Києві у 2016 році журналіста-розслідувача Павла Шеремета також стоять спецслужби Білорусі.

"Ще один нічний жах. Ніхто не може почуватися у безпеці, Лукашенко вбиває власних громадян. Цього разу — в Україні", — написала німецька депутатка Віола фон Крамон.

Що відомо

  • 2 серпня голова громадської організації "Білоруський дім в Україні" Віталій Шишов зник, ймовірно, після виходу на пробіжку у Києві. Члени організації прочесали масив, де він зазвичай проводив пробіжки, але жодних його слідів не виявили. Як зазначили у поліції, до пошуку залучалися слідчі, кінологи та оперативні співробітники.
  • 2 серпня Шишов був знайдений повішеним в одному з київських парків, неподалік від місця його проживання.
  • ГО "Білоруський дім в Україні" заявила, що "не має сумнівів" у тому, що смерть Шишова є "спланованою чекістами операцією з ліквідації дійсно небезпечного режиму білоруса".

Що було раніше

  • 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
  • МВС Білорусі створило базу даних учасників акцій протесту проти Лукашенка.
  • 23 вересня 2020-го Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.
  • Білоруська влада висунула Члену президії Координаційної влади опозиції Білорусі Марії Колесніковій остаточне звинувачення за трьома статтями Кримінального кодексу. Їй загрожує до 12 років ув’язнення.
  • Лукашенко підписав закон, який дозволяє застосовувати бойову техніку проти демонстрантів.
  • Білоруські силовики заблокували сайт TUT.by та арештували 13 співробітників.
  • Олександр Лукашенко підписав закон "Про зміну законів щодо захисту суверенітету та конституційного ладу", яким дозволено запроваджувати режим надзвичайного стану і залучати збройні сили у разі "масових заворушень".
  • Вранці 14 липня білоруські силовики прийшли з обшуками у десять правозахисних організацій. Силовики провели обшуки у журналістів низки білоруських видань, таких як Onliner, "Брестська газета", "Віртуальний Брест", "Наша Нива". Того ж дня силовики затримали керівника правозахисного центру "Вясна" Алеся Бяляцького.
  • Білоруські силовики заблокували сайт TUT.by та арештували 13 його співробітників.
  • 16 липня білоруські силовики прийшли з обшуками до офісів низки видань та їхніх співробітників, зокрема місцевого Радіо Свобода та телеканалу "Белсат".
  • 21 липня Міністерство юстиції Білорусі розпочало процес ліквідації Білоруської асоціації журналістів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок