МВС Білорусі створило базу даних протестувальників

МВС Білорусі створило базу даних протестувальників

МВС Білорусі створило базу даних протестувальників
. білоруська служба Радіо Свобода

Міністерство внутрішніх справ Білорусі створило базу даних учасників акцій протесту проти президента країни Олександра Лукашенка.

"У Міністерстві внутрішніх справ було прийнято рішення про створення єдиної бази даних по всій республіці, яка б дозволяла нам враховувати інформацію про цих осіб, які були затримані або ідентифіковані при проведенні несанкціонованих масових заходів, і в подальшому використовувати цю інформацію для роботи", - заявив начальник управління охорони правопорядку і профілактики міліції громадської безпеки ГУВС Мінського міськвиконкому Олександр Купченя в ефірі одного з державних телеканалів країни.

Він заявив, що у зазначеній системі збираються дані щодо учасників акцій протест, користувачів чатів, адміністраторів телеграм-каналів. Там вказані стать, вік, регіон, місце роботи, навчання хобі людини.

Як пояснив чиновник, для збору даних, зокрема використовувалися камери відеоспостережнь у місцях проведення акцій протесту. Ці місця МВС моніторить цілодобово.

Окрім того, система може в автоматичному режимі готувати звіти щодо учасників протестів.

Що відомо

  • У Білорусі 20 грудня розпочалася чергова акція протесту "Марш народного трибуналу" проти режиму Олександра Лукашенка. Акція проходить одночасно у Мінську та інших містах країни.
  • 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
  • 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.
  • 23 вересня білоруські силовики намагалися придушити нову хвилю протестів у Мінську, яка спалахнула після таємної "інавгурації" Олександра Лукашенка. Поліцейські сили затримували демонстрантів та застосовують проти них водомети.
  • Керівники низки країн Європи повідомили, що не визнають Лукашенка легітимним президентом. Україна також не визнала інавгурацію Лукашенка, а візит президента Володимира Зеленського на форум регіонів, який мав відбутися на початку жовтня у Білорусі, було скасовано.

На початок