Уряд Афганістану оголосив комендантську годину на всій території країни з метою протидії наступу Талібану.
Про це повідомляє ВВС.
Міністерство внутрішніх справ Афганістану заявило, що метою комендантської години є "припинення насильства та обмеження руху" Талібан ".
Окрім столиці Кабула та двох інших провінцій – Панджір і Нангаргар, по всій території країни буде заборонено рух з 22:00 до 04:00 за місцевим часом. Обмеження будуть тривати місяць.
Читайте також: "Нескорений Афганістан". Що означає наступ Талібану для країни та регіону
За підрахунками західних спостерігачів, наразі "Талібан" контролює близько половини території Афганістану, хоча представники руху заявляють, що контролюють 85% території країни.
Бойовики Талібану наразі не взяли під свій контроль жодного великого міста, але намагаються перекрити головні дороги та вже брали участь у боях поблизу Кандагара.
Що відомо
- 23 липня Сполучені Штати здійснили серію авіаударів по позиціях афганських талібів з метою допомогти урядовим військам Афганістану.
- 14 липня рух "Талібан" захопив контрольно-пропускний пункт "Спін-Болдак" на кордоні Афганістану і Пакистану, неподалік Кандагару.
- 11 липня представники "Талібану" заявили, що взяли під контроль 85% території Афганістану. Однак офіційна влада країни заперечила цю інформацію.
- 9 липня таліби захопили ключовий пункт пропуску на кордоні з Іраном.
- 5 липня Таджикистан вирішив мобілізувати резервістів через загострення на кордоні з Афганістаном. У результаті боїв афганських сил із талібами на півночі країни із захоплених бойовиками районів на територію Таджикистану відступили понад 1000 військових.
- 1 травня 2021 року США та НАТО почали офіційно виводити своїх військових з Афганістану. Столиця країни Кабул перейшла в режим посиленої безпеки в очікуванні реакції талібів на рішення США вивести війська з Афганістану.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!